wiadomości

kino

kalendarz

pogoda

ogłoszenia

Skąd się wzięła popularność klocków Lego?

Wyróżnione

Moje Jasło
Moje Jasło
Jasielski portal informacyjny. Poznaj Jasło z innej strony! Aktualne wydarzenia w Jaśle, ankiety, wywiady ze znanymi jaślanami, ogłoszenia, zdrowie i uroda.
- Reklama -

Klocki śmiało można zaliczyć do zabawek zarówno kreatywnych, jak i edukacyjnych. Do klocków, które nie tylko cieszą się ogromną popularnością, ale pozwalają też na wiele godzin ciekawej zabawy zalicza się Lego. Ich producent idzie z duchem czasu, dlatego w ofercie pojawiają się modele, do stworzenia których inspiracji dostarczają filmy, książki, gry komputerowe. Z inspiracji grą komputerową powstały między innymi klocki Lego Minecraft.

Skąd wzięły się klocki Lego?

Firma specjalizująca się w produkcji zabawek została założona w Danii 12 października 1932 roku. Jej założyciel – Ole Kirk Christiansen – był stolarzem i cieślą. Nic więc dziwnego, że pierwszymi zabawkami, które oferował były figurki strugane z drewna. Produkowane przez Christiansena zabawki wyróżniały się wyjątkową dokładnością i starannością wykonania. Błyskawicznie podbiły serca młodych Duńczyków. Nazwa „Lego” pojawiła się w 1934 roku. Nawiązuje do duńskiego powiedzenia „Leg dog”, które przetłumaczone na język polski znaczy po prostu „baw się dobrze”. W latach 40. założyciel firmy zdecydował się rozpocząć produkcję zabawek z tworzyw sztucznych. Na pierwsze klocki Lego trzeba było poczekać do 1949 roku. Charakterystyczne wgłębienia wypustki, które umożliwiają łączenie klocków ze sobą pojawiły się dziewięć lat później.

Jakie zestawy Lego są dostępne w sprzedaży?

Zaletą klocków produkowanych przez firmę Lego jest między innymi to, że są one adresowane do bardzo różnych grup wiekowych. Klocki te są chętnie kupowane dla najmłodszych dzieci, chętnie kupują je także nastolatki. Klocki Lego Minecraft to zaledwie skromna część tego, co swoim młodym klientom ma do zaoferowania firma Lego. Dla najmłodszych przeznaczona jest seria Lego Duplo. Do trochę starszych dzieci skierowana jest seria Lego City.

Czy klocki Lego wspierają rozwój dziecka?

Niewiele jest zabawek, które jednocześnie bawią i wspierają rozwój dziecka. Na pewno do takich zabawek zalicza się klocki Lego. Z klockami Lego można zbudować niemal wszystko – jedynym ograniczeniem jest jedynie wyobraźnia. Klocki duńskiej firmy – należą do nich także klocki Lego Minecraft – rozwijają nie tylko wyobraźnie. Klocki te rozwijają także kreatywność, zdolność manualną, ćwiczą koordynację ruchowo-wzrokową. Mogą być bardzo przydatne przy nauce rozpoznawania kolorów i kształtów. Można wykorzystać je także do nauki liczenia. Budowanie z klocków jest też doskonałą nauką cierpliwości. Dedykowane maluchom i trochę starszym dzieciom klocki Lego zapewniają wiele godzin wspaniałej zabawy połączonej z nauką. Nastolatkom, a często też dorosłym osobom zapewniają godziny naprawdę bardzo dobrej zabawy. Są wytrzymałe i trwałe, a poszczególne elementy wielkością zostały dostosowane do wieku dziecka.

Budowanie z klocków to idealna forma spędzania czasu przez dzieci. W zabawach, w których wykorzystywane są klocki Lego bardzo chętnie biorą udział zarówno dzieci, jak i ich rodzice.

- Reklama -

Podobne artykuły

Subskrybuj
Powiadom o

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
- Reklama -

Ostatnie artykuły