wiadomości

kino

kalendarz

pogoda

ogłoszenia

Siatki na korty tenisowe – co należy wziąć pod uwagę przy zakupie?

Wyróżnione

Moje Jasło
Moje Jasło
Jasielski portal informacyjny. Poznaj Jasło z innej strony! Aktualne wydarzenia w Jaśle, ankiety, wywiady ze znanymi jaślanami, ogłoszenia, zdrowie i uroda.
- Reklama -

Tenis ziemny to dyscyplina sportu, która szybko zdobywa sobie w Polsce popularność. Nic zatem dziwnego, że pojawia się coraz więcej kortów. A na nich niezbędnym elementem jest oczywiście siatka do tenisa, rozdzielająca pole gry.

Jak wybrać taką, aby dawała pełną satysfakcję w trakcie użytkowania? Na co zwracać uwagę podczas zakupu? Doradzamy i podpowiadamy, jakiemu producentowi siatek zaufać!

Jaka powinna być siatka do tenisa?

Nie musisz zastanawiać się, jakie rozmiary powinna mieć siatka do tenisa. Już lata temu został wprowadzony przez ITF oficjalny standard, który określił jej wymiary. Są one obowiązujące zarówno do oficjalnych rozgrywek, jak i zabawy amatorskiej. Wynoszą 12,8 m długości, 1,08 m szerokości, a kwadratowe oczka siatki powinny mieć 42×42 mm. Górna krawędź musi być dodatkowo wzmocniona taśmą szerokość 5-6 cm. Całość naprężona jest za pomocą linki stalowej lub kelwarowej. 

Materiały wykonania siatki mogą być rozmaite, jednak jeśli chcesz mieć pewność, że nabyta przez Ciebie doskonale spełni swoje zadanie, warto postawić na poliester. Dlaczego? Po pierwsze – jest to materiał elastyczny, bardzo wytrzymały na uderzenia, a więc minimalizuje się ryzyko wybicia dziury w oczkach przez uderzającą piłkę. Po drugie – ma on również wysoką odporność na oddziaływanie czynników atmosferycznych, czyli wilgoć oraz promieniowanie UV. 

Jest także pewien istotny element związany z samą konstrukcją siatki, na który należy zwrócić uwagę. Może być ona węzłowa lub bezwęzłowa. Zalecamy ten drugi sposób, ponieważ dzięki niemu siatka jest mocniejsza, a co za tym idzie – można eksploatować ją dłużej niż węzłową. Który producent siatek ma w swojej ofercie siatki spełniające powyższe wymogi?

Huck – producent siatek do tenisa ziemnego… i nie tylko

Polska firma Huck to nie tylko producent siatek do tenisa ziemnego, ale również badmintona, piłki nożnej, piłki ręcznej, hokeja i innych dyscyplin. Znany jest także jako producent placów zabaw wysokiej jakości. Dlaczego warto postawić właśnie na jego propozycje? Jedną z zalet tej marki jest jej ponad pół wieku doświadczenia, co pozwala jej na zaspokajanie potrzeb nawet najbardziej wymagających klientów i oferowanie produktów najwyższej jakości.

Jako producent siatek do tenisa ziemnego Huck doskonale zdaje sobie sprawę ze specyfiki tej gry, dlatego jego propozycje mają odpowiednie wymiary, solidne wzmocnienia, a całość wykonana jest z poliestru. Oprócz siatek przeznaczonych na korty dla dorosłych w jego ofercie znajdują się również mniejsze, przeznaczone dla juniorów oraz krótsze – do tenisa plażowego. Ponadto Huck oferuje od razu wszystko to, co potrzebne do ich montażu, czyli słupki, naciągi, zaczepy gruntowe itp.

Wszystkie siatki do tenisa firmy Huck znajdziesz na tej stronie: https://www.huck.pl/siatki-sportowe/siatki_do_tenisa_18342/. Warto również na nią zajrzeć, jeśli projektujesz tereny rekreacyjne lub chcesz takie przygotować. Jako producent placów zabaw Huck ma również szereg propozycji dla takich osób. Wszystkie dostępne są w bardzo przystępnych  cenach – sprawdź je już dzisiaj!

- Reklama -

Podobne artykuły

- Reklama -

Ostatnie artykuły