wiadomości

kino

kalendarz

pogoda

ogłoszenia

Serwis rowerowy w Jaśle. Dlaczego warto i jak często należy serwisować rower?

Wyróżnione

Moje Jasło
Moje Jasło
Jasielski portal informacyjny. Poznaj Jasło z innej strony! Aktualne wydarzenia w Jaśle, ankiety, wywiady ze znanymi jaślanami, ogłoszenia, zdrowie i uroda.
- Reklama -

Rowery są coraz popularniejsze i często stają się naszym codziennym środkiem komunikacji. Dojeżdżamy nimi do pracy, dbamy o formę i oszczędzamy paliwo. Jednak nie każdy wie jak odpowiednio zadbać o swoje dwa koła. Regularny serwis roweru wypływa nie tylko na komfort jazdy, ale również na nasze bezpieczeństwo. Dodatkowo pozwala uniknąć uszkodzeń wielu podzespołów, czyli poniesienia dodatkowych kosztów.

Przegląd vs. naprawa roweru w Jaśle

Przed rozpoczęciem sezonu warto wybrać się do zaufanego serwisu i oddać swój sprzęt na przegląd podczas którego mechanik wykona dokładną inspekcję całego roweru: ustawi hamulce i przerzutki, oceni zużycie napędu, wycentruje koła oraz skontroluje wszystkie połączenia śrubowe.

Dla przykładu nie wymienione na czas klocki hamulcowe mogą spowodować uszkodzenie tarcz hamulcowych lub obręczy. Kolejną częścią eksploatacyjną jest łańcuch, który zużyty może uszkodzić zębatki w kasecie czy wolnobiegu. Każdy z tych elementów jest istotny dla naszego bezpieczeństwa na drodze. A regularny serwis zminimalizuje nasze koszty.

Podstawowe akcesoria rowerowe

Należy zwrócić również uwagę na dodatkowe wyposażenie swojego roweru, czyli oświetlenie, dzięki któremu jesteśmy widoczni dla innych i sami nie mamy problemu z jazdą po zmroku w mieście czy po leśnych ścieżkach. W serwisie doradzą jakie oświetlenie warto wybrać do naszego roweru ponieważ wszystko zależy od tego w jakich warunkach najczęściej jeździmy. 

Nie zapominajmy też o nas samych, kask oraz okulary to elementy które zwiększają bezpieczeństwo rowerzysty. Obecnie jest wiele modeli, kolorów w różnych przedziałach cenowych i każdy może znaleźć coś dla siebie.

Podsumowując przynajmniej raz w roku należy udać się ze swoim rowerem na przegląd do zaufanego serwisanta. Nasze bezpieczeństwo i komfort jazdy to priorytet.

Materiał powstał we współpracy z jasielskim serwisem rowerowym Kręcę Kołem

- Reklama -

Podobne artykuły

4 KOMENTARZE

Subskrybuj
Powiadom o

4 komentarzy
oceniany
najnowszy najstarszy
Inline Feedbacks
View all comments
Ewa-wa
13 czerwca, 2022 21:39

A ile kosztuje taki całościowy serwis? Wszystkie śrubeczki, hamulce itd.?

Miejsko-wiejski rowerzysta
13 czerwca, 2022 21:47
Odpowiedź na  Ewa-wa

Pewnie standardowo, ważna jest też jakość. W Jaśle mamy 2 dobre serwisy rowerowe, godne polecenia. A jeśli piszecie artykuły dla rowerzystów to napiszcie też coś o polecanych trasach. Konkurencja już od dawna to robi.

Mateusz
14 czerwca, 2022 16:09

Na pewno pojawi się taki artykuł 🙂

Mysza
13 czerwca, 2022 21:54
Odpowiedź na  Ewa-wa

Pewne mniej niż zdrowie i życie

- Reklama -

Ostatnie artykuły