wiadomości

kino

kalendarz

pogoda

ogłoszenia

Ścianka wspinaczkowa w Zespole Szkół nr 4 w Jaśle

Wyróżnione

Moje Jasło
Moje Jasło
Jasielski portal informacyjny. Poznaj Jasło z innej strony! Aktualne wydarzenia w Jaśle, ankiety, wywiady ze znanymi jaślanami, ogłoszenia, zdrowie i uroda.
- Reklama -

Na sali gimnastycznej w Zespole Szkół Nr 4 w Jaśle powstała ścianka wspinaczkowa. Uroczyste przekazanie do użytkowania i poświęcenie miało miejsce 9 grudnia br.

W przekazaniu wzięli udział: Poseł do Parlamentu Europejskiego Bogdan Rzońca, Starosta Jasielski Adam Pawluś, Etatowy Członek Zarządu Jan Muzyka, prorektor ds. studiów PWSZ im. Stanisława Pigonia w Krośnie dr Dominik Wróbel, Dyrektor PZD Katarzyna Kaszowicz, pracownicy Wydziału Inwestycji i Wydział Rozwoju, Promocji i Spraw Społecznych Starostwa Powiatowego w Jaśle, dyrektorzy szkół ponadpodstawowych i placówek oświatowych z terenu powiatu jasielskiego.

Robert Niemiec – dyrektor Zespołu Szkół nr 4 w Jaśle / Fot. Starostwo Powiatowe w Jaśle

Umowę na wykonanie zadania pn. „Budowa wewnętrznej ścianki wspinaczkowej w sali gimnastycznej Zespołu Szkół Nr 4 w Jaśle” podpisano w dniu 20.09.2019 r. z Firmą Gatowalls Sp. z o.o. w Toruniu.

Ścianka wspinaczkowa – wyposażenie, wymiary i koszty

W ramach wykonanych prac powstała ścianka wspinaczkowa o wymiarach: wysokość – 6,50 m, wysięg przewieszenia – ok.1,50 m, szerokość podstawy – 16,20 m, powierzchnia wspinaczkowa – 80,00 m2 . Dodatkowe wyposażenie ścianki to m.in. liny dynamiczne, karabińczyki stalowe, przyrządy asekuracyjne, uprzęż wspinaczkowa biodrowa oraz materace asekuracyjne.

Koszt powyższej inwestycji to kwota 186 798, 87 zł w całości sfinansowana ze środków własnych Powiatu Jasielskiego.

Starosta podkreślił, że ścianka wspinaczkowa może być dużą atrakcją dla młodzieży, ale także dla osób, które interesują się wspinaczką wysokogórską. Dodał, że infrastruktura w szkołach ponadpodstawowych wymaga pilnych nakładów, ponieważ jest bardzo zaniedbana. W przyszłym roku planowane są również prace związane z poprawą infrastruktury sportowej, ich zakres będzie uzależniony od otrzymanych dofinansowań ze środków zewnętrznych na złożone przez powiat projekty.

- Reklama -

Podobne artykuły

Subskrybuj
Powiadom o

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
- Reklama -

Ostatnie artykuły