wiadomości

kino

kalendarz

pogoda

ogłoszenia

Rusza druga edycja „Giełdy GENialnych Pomysłów dla Jasła”

Wyróżnione

Moje Jasło
Moje Jasło
Jasielski portal informacyjny. Poznaj Jasło z innej strony! Aktualne wydarzenia w Jaśle, ankiety, wywiady ze znanymi jaślanami, ogłoszenia, zdrowie i uroda.
- Reklama -

O tym, że w młodych mieszkańcach Jasła drzemią niemal nieograniczone pokłady kreatywności i energii, nie trzeba nikogo przekonywać. Już wkrótce będą mogli to udowodnić biorąc udział w drugiej edycji „Giełdy GENialnych Pomysłów dla Jasła” (GGP).

Uczniowie szkół podstawowych, ponadpodstawowych i specjalnych ośrodków szkolno-wychowawczych tworzyć będą innowacyjne projekty naukowo-badawcze, społeczne i praktyczno-konstrukcyjne. Wszystko pod czujnym okiem nauczycieli. Nabór na opiekunów zespołów badawczych już trwa.

GGP jest przedsięwzięciem, którego zasadniczym celem jest popularyzacja nauki. Projekt ma także zachęcać młodych mieszkańców Jasła (10-19 lat) do zwrócenia uwagi na potrzeby miasta i jego mieszkańców. To bowiem od nich zależeć będzie przyszłość ich rodzinnego miasta. Olbrzymią zaletą konkursu jest to, że biorący w nim udział uczniowie szkół podstawowych, ponadpodstawowych i specjalnych ośrodków szkolno-wychowawczych faktycznie angażują się w sprawy lokalne, istotne z punktu widzenia młodych jaślan. Dzieci i młodzież najpierw opracowują projekty badawcze dotyczące funkcjonowania miasta, a następnie prezentują je przed ekspercką komisją konkursową. Autorzy najlepszych projektów oraz ich opiekunowie otrzymają atrakcyjne nagrody.   

Warto nadmienić, że uczestnicy konkursu otrzymają wszechstronne wsparcie w postaci szkoleń między innymi z metody projektowej jako strategii edukacyjnej. Co więcej, grupy projektowe otrzymają środki finansowe na realizację projektu.   

Zespoły badawcze, liczące od 4 do 6 członków, pracować będą pod czujnym okiem nauczycieli – opiekunów, których zadaniem będzie wspieranie uczniów na każdym z etapów realizacji projektu badawczego. Nabór na opiekunów, którymi mogą zostać: nauczyciele, wychowawcy, trenerzy i instruktorzy pracujący z dziećmi i młodzieżą w podmiotach oświatowych, kulturalnych, sportowych, wychowawczo-opiekuńczych oraz stowarzyszeniach potrwa do 6 października br.

Ogłoszenie o naborze na opiekunów zespołów projektowych znajduje się na stronie internetowej Urzędu Miasta w Jaśle. Osoby zainteresowane udziałem w postępowaniu znajdą tam między innymi informacje o koniecznych do spełnienia wymaganiach i obowiązkach.

https://um-jaslo.logintrade.net/zapytania_email,141830,b4c4ba24616f5c11367ecd9577676fc4.html

Zasady realizacji GGP określone zostały w regulaminie konkursu dostępnym na stronie internetowej Generatora Nauki GEN w Jaśle > REGULAMIN.

Zadanie GGP realizowane jest w ramach przedsięwzięcia: „Jasło – Miasto Wiedzy” realizowanego w ramach projektu finansowanego ze środków Mechanizmu Finansowego EOG 2014-2021 oraz budżetu państwa pn. „Jasło – moje miasto, mój dom”.

- Reklama -

Podobne artykuły

Subskrybuj
Powiadom o

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
- Reklama -

Ostatnie artykuły