wiadomości

kino

kalendarz

pogoda

ogłoszenia

Rozpoczyna się remont drogi powiatowej do Łazów Dębowieckich

Wyróżnione

Moje Jasło
Moje Jasło
Jasielski portal informacyjny. Poznaj Jasło z innej strony! Aktualne wydarzenia w Jaśle, ankiety, wywiady ze znanymi jaślanami, ogłoszenia, zdrowie i uroda.
- Reklama -

Przekazano plac budowy dla przebudowy drogi powiatowej Nr 1873R Osobnica- Dębowiec. Już za trzy miesiące jej użytkownicy będą mogli bezpiecznie i komfortowa poruszać się nową drogą.

W poniedziałek, 21 sierpnia 2023 roku, uroczyście przekazano wykonawcy, tj. jasielskiemu Przedsiębiorstwu Robót Drogowo-Mostowych, plac budowy inwestycji pn. „Remont drogi powiatowej Nr 1873R Osobnica – Dębowiec w km 3+507 – 4+507”.

Starosta Jasielski przypomniał, że jest to jedna z ostatnich dróg powiatowych w złym stanie technicznym w gminie Dębowiec:

– Zadanie to jest bardzo ważne, bo pozwoli wyremontować jeden z ostatnich fragmentów dróg powiatowych na terenie gminy Dębowiec. Ten kilometrowy odcinek od skrzyżowania z drogą powiatową Jasło – Folusz, w kierunku Łazów Dębowieckich jest w bardzo złym stanie technicznym. Całkowita wartość tej inwestycji to 1 451 301 zł. Chciałbym podziękować Pani Poseł za pomoc w pozyskaniu środków z Funduszu Leśnego na remont tej drogi. To jest prawie 900 tysięcy. Pozostałe środki pochodzą z budżetu Powiatu Jasielskiego i Gminy Dębowiec.

Poseł Maria Kurowska podkreślała, że inwestycja ta jest bardzo potrzebna, a polski Rząd wspiera takie zadania:

Stojąc tu widzimy, jak ta droga jest potrzebna. Jest tutaj duży ruch i trudno, żeby ludzie jeździli po takiej marnej drodze, kiedy w Rzeczpospolitej tak dobrze się dzieje i wiele się buduje. Mniejsze inwestycje też trzeba realizować.

Rozpoczyna się remont drogi powiatowej do Łazów Dębowieckich

Wójt Gminy Dębowiec podziękował za realizację tej inwestycji:

Bardzo się cieszę, że dzisiaj przekazujemy plac budowy pod taką inwestycję jak przebudowa tej drogi – drogi łączącej Dębowiec z Łazami Dębowieckimi i Osobnicą. To bardzo ważna droga, która jest w bardzo złym stanie technicznym. W tym momencie zostanie przebudowany najbardziej zniszczony odcinek i chciałbym za to podziękować. Słowa podziękowania kieruję do Pani Poseł, która wspiera naszą gminę i do Pana Starosty za podjęcie działań, żeby ta droga była wyremontowana, aby mieszkańcy mogli nią bezpiecznie i swobodnie się przemieszczać.

Z kolei Członek Zarządu Powiatu Ryszard Lisowski wspominał, że pamięta czasy powstania tej drogi:

Pamiętam, około pół wieku temu, jak ta droga powstawała i mieszkańcy nazywali ją „nową drogą”. Mam nadzieję, że niedługo znowu będą ją tak nazywać

Ryszard Lisowski

Szczegóły techniczne inwestycji

Roboty obejmą przebudowę drogi powiatowej Nr 1873R Osobnica – Dębowiec w km 3+507 – 4+507, a w szczególności: korytowanie, likwidację przełomów, wykonanie podbudowy, położenie nowej nawierzchni, wykonanie zjazdów indywidualnych, w tym m.in. wymianę przepustu pod zjazdem i uzupełnienie nawierzchni na zjazdach do wysokości nowej nawierzchni jezdni.

Rozpoczyna się remont drogi powiatowej do Łazów Dębowieckich

W spotkaniu uczestniczyli: Poseł na Sejm RP Maria Kurowska, Starosta Jasielski Adam Pawluś, Etatowy Członek Zarządu Powiatu w Jaśle Ryszard Lisowski, Wójt Gminy Dębowiec Marcin Bolek, Radny Gminy Dębowiec i sołtys Witold Wątroba, Dyrektor PZD w Jaśle Katarzyna Kaszowicz, Prezes Przedsiębiorstwa Robót Drogowo-Mostowych w Jaśle Adam Matuszewski.

- Reklama -

Podobne artykuły

3 KOMENTARZE

Subskrybuj
Powiadom o

3 komentarzy
oceniany
najnowszy najstarszy
Inline Feedbacks
View all comments
Kaśka
29 sierpnia, 2023 20:38

Dobrze, że zbliżają się wybory, bo jakby nie to, że politycy chcą się wykazać, żeby oddać na nich głos to nadal by to wszystko stało jak stoi. Ta droga jest w opłakanym stanie od lat, ale dziwnym trafem remont ruszył na kilka miesięcy przed wyborami. I tak na was nie zagłosuje!!! To jest wasz psi obowiązek remontować drogi z naszych pieniędzy zabranych w podatkach!

Wiktor P.
29 sierpnia, 2023 22:20
Odpowiedź na  Kaśka

Drogi są remontowane od 2 kadencji obecnych władz powiatu. I z tym się nie zgodzę że tylko przed wyborami. Bo potrzeba czasu żeby wyłonić wykonawcę i podpisać umowę. Ale zgadzam się z tym że to ich psi obowiązek a chwalenie się wykonywaniem swoich obowiązków za które bierze się ogromną kase to żenada.

Adam
4 września, 2023 17:49
Odpowiedź na  Kaśka

Czy ta droga jest przejezdna czy zamknięta

- Reklama -

Ostatnie artykuły