wiadomości

kino

kalendarz

pogoda

ogłoszenia

Rozbudowa mostu na ul. Krajowickiej w Jaśle

Wyróżnione

Moje Jasło
Moje Jasło
Jasielski portal informacyjny. Poznaj Jasło z innej strony! Aktualne wydarzenia w Jaśle, ankiety, wywiady ze znanymi jaślanami, ogłoszenia, zdrowie i uroda.
- Reklama -

Miasto Jasło podpisało umowę na zaprojektowanie i rozbudowę mostu nad rzeką Wisłoką, znajdującego się na ul. Krajowickiej w Jaśle. Wartość zadania, którego wykonawcą jest firma Primost Południe Sp. z o.o. z Będzina, wynosi ponad 9,6 mln zł.

Pierwszym etapem prac będzie opracowanie dokumentacji i do tego czasu most nadal będzie otwarty dla ruchu pieszego i samochodowego (do 9 miesięcy). Natomiast po przygotowaniu projektu i uzyskaniu wszelkich niezbędnych pozwoleń, które pozwolą na rozpoczęcie robót budowlanych, nastąpi jego zamknięcie i wprowadzenie tymczasowej organizacji ruchu (objazdy). W sumie wszystkie prace przy modernizacji mostu mają zakończyć się do listopada 2024 roku.

Rozbudowa mostu na ul. Krajowickiej w Jaśle

W podpisaniu umowy uczestniczyli: Michał Targoś, prokurent firmy Primost Południe Sp. z o.o. z Będzina oraz Ryszard Pabian, burmistrz Jasła i Jacek Borkowski, skarbnik Jasła. – Od dawna staraliśmy się pozyskać środki na remont tego mostu, wiedząc, że wymaga on kompleksowego remontu. Zależało nam na tym, tym bardziej, że stanowi on połączenie z strefą inwestycyjną na osiedlu Gamrat – podkreślił Ryszard Pabian, burmistrz Jasła.

Rozbudowa mostu na ul. Krajowickiej w Jaśle

Z kolei przedstawiciel spółki Primost Południe zaznaczył, że nie jest to ich pierwsza inwestycja w naszym mieście, gdyż firma współpracowała przy remoncie wiaduktu znajdującego się na drodze krajowej nr 28, gdzie z powodzeniem zrealizowano prace w umownym terminie w głównej arterii miasta. – Mamy doświadczenie w realizacji tego typu zadań. Dołożymy wszelkich starań, aby zarówno etap projektowania, a przede wszystkim etap realizacji wykonać w najkrótszym możliwym terminie, oddając tym samym w ręce miasta do użytku nowy obiekt o zwiększonych parametrach użytkowych w stosunku do obecnej konstrukcji – powiedział Michał Targoś.

Rozbudowa mostu na ul. Krajowickiej w Jaśle

Dla przypomnienia: obecne wymiary mostu, który składa się  z trzech identycznych przęseł, wynoszą: 120,6 m (długość), 8,78 m (szerokość z chodnikami), rozpiętości w osiach podpór 39,95-40,30-39,95 m. By ograniczyć wytężenie konstrukcji wprowadzony jest ruch wahadłowy, sterowany sygnalizacją świetlną.

Natomiast według wymogów podpisanej umowy most na osiedlu Krajowice zostanie rozbudowany przy wykorzystaniu istniejących podpór oraz konstrukcji stalowych przęseł (po ich niezbędnej naprawie i wzmocnieniu). Szerokość jezdni z chodnikami wyniesie 9,5 m, a nośność obiektu będzie umożliwiała wprowadzenie ruchu dwukierunkowego.

Rozbudowa mostu na ul. Krajowickiej w Jaśle

Środki na to zadanie pochodzą z Rządowego Funduszu Polski Ład – Pogram Inwestycji Strategicznych – ok. 9,2 mln zł oraz z budżetu miasta – nieco ponad 480 tys. zł.

- Reklama -

Podobne artykuły

Subskrybuj
Powiadom o

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
- Reklama -

Ostatnie artykuły