wiadomości

kino

kalendarz

pogoda

ogłoszenia

Routery LTE – wady i zalety

Wyróżnione

Moje Jasło
Moje Jasło
Jasielski portal informacyjny. Poznaj Jasło z innej strony! Aktualne wydarzenia w Jaśle, ankiety, wywiady ze znanymi jaślanami, ogłoszenia, zdrowie i uroda.
- Reklama -

Router LTE to urządzenie, którego głównym zadaniem jest podział sygnału internetowego między inne sprzęty. Takie rozwiązanie sprawdza się zarówno w przypadku użytkowników prywatnych, jak i profesjonalnych. Routery LTE najczęściej wybierane są do biur oraz zastosowań typu Internet of Things (IoT). Obecnie na rynku dostępne są routery jednozakresowe i wielozakresowe.

Routery jednozakresowe – zalety i wady

Routery LTE jednozakresowe ograniczone są do jednego pasma częstotliwości, tj. 2,4 GHz. Oznacza to, że nie działają one szybko, a ich prędkość jest niezadowalająca, zwłaszcza do rozwiązań profesjonalnych i przemysłowych. Takie routery dostępne są zwykle dla użytkowników prywatnych i dostarczane przez sieci telefoniczne lub kablowe. Niestety jednozakresowe routery mają sporo wad, do których można zakwalifikować:

  • niewielka prędkość maksymalna,
  • możliwość napotkania wielu zakłóceń sygnału,
  • brak nowoczesnych funkcji. 

Z drugiej strony takie urządzenia mają przystępną i atrakcyjną cenę, a niższa częstotliwość dobrze pokonuje proste przeszkody takie jak ściany i drzwi. Tym samym takie router może sprawdzić się do wielu domów i mieszkań, a tym samym jest odpowiedni dla typowych użytkowników prywatnych. 

Routery wielozakresowe – więcej korzyści 

Z kolei routery LTE wielozakresowe to modele dwuzakresowe lub trzyzakresowe. Pierwszy z wymienionych rodzajów cechuje się wciąż dosyć atrakcyjną ceną, a jednocześnie ma bardziej nowoczesne podzespoły i jest kompatybilny z wieloma urządzeniami. Z kolei routery trzyzakresowe cechują się wysoką prędkością maksymalną i niewielką ilością możliwych zakłóceń sygnału. Dodatkowo takie modele umożliwiają bardzo płynne działanie. Ich wadą może być wysoka cena. 

Jaki router LTE wybrać do zastosowań przemysłowych?

W przypadku użytkowników profesjonalnych i zastosowań przemysłowych, warto postawić na najwyższej jakości urządzenie. Routery LTE dostępne są między innymi w sklepie Batna24, na stronie https://www.batna24.com/pl/. Takie modele przemysłowe posiadają po 4 porty LAN, obsługują WiFi oraz DualSim, a także zapewniają doskonałą prędkość. Świetnym przykładem jest model Teltonika RUT950, czyli profesjonalny router LTE, dostosowany do zastosowań IoT. Urządzenie posiada 4 porty Ethernet i działa nawet w trudnych warunkach, a także wysokiej lub niskiej temperaturze. Z kolei model Teltonika RUTX11 pracuje w częstotliwości 5 GHz, posiada 4 porty Gigabit Ethernet, Dual-Band AC WiFi oraz Bluetooth LE. Ten model idealnie sprawdzi się do rozwiązań korporacyjnych, ze względu na świetną wydajność i zapewnienie doskonałej jakości. Takie routery LTE przemysłowe mają praktycznie same zalety, a jedyną wadą może być cena. W przypadku większych firm i korporacji cena nie ma jednak tak dużego znaczenia jak dla użytkowników prywatnych. Z kolei do zalet można zakwalifikować wysoki poziom bezpieczeństwa, profesjonalizm, dobrą moc obliczeniową oraz świetną wytrzymałość i duży zakres temperatur zewnętrznych (tj. od minus 40 do plus 75 stopni Celsjusza).

- Reklama -

Podobne artykuły

- Reklama -

Ostatnie artykuły