wiadomości

kino

kalendarz

pogoda

ogłoszenia

Rosjanie przejęli teren byłej elektrowni atomowej w Czarnobylu

Wyróżnione

Moje Jasło
Moje Jasło
Jasielski portal informacyjny. Poznaj Jasło z innej strony! Aktualne wydarzenia w Jaśle, ankiety, wywiady ze znanymi jaślanami, ogłoszenia, zdrowie i uroda.
- Reklama -

Rosjanie wkroczyli do Czarnobyla i przejęli teren byłej elektrowni atomowej. Tak podają ogólnopolskie i ukraińskie media. Czy mamy powód do strachu? Czarnobyl to słowo klucz, które przywołuje jednoznaczne skojarzenia.

Teren byłej elektrowni atomowej został pokryty po katastrofie w 1986 r. betonowym sarkofagiem, który ma nas chronić przed zabójczym promieniowaniem. A co jeśli Rosjanie postanowią wykorzystać Czarnobyl jako broń? Według prezydenta Ukrainy Wołodymyra Zełenskiego „To jest wypowiedzenie wojny całej Europie.”

Nasi obrońcy oddają życie, aby tragedia z 1986 roku się nie powtórzyła. Zgłosiłem to do @SwedishPM. To jest wypowiedzenie wojny całej Europie.

Prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski

To jest wypowiedzenie wojny całej Europie

Informację o ataku Rosjan na teren byłej elektrowni w Czarnobylu podał na swoim Twitterze prezydent Ukrainy. – Rosyjskie siły okupacyjne próbują przejąć #Chornobyl_NPP. Nasi obrońcy oddają życie, aby tragedia z 1986 roku się nie powtórzyła. Zgłosiłem to do @SwedishPM. To jest wypowiedzenie wojny całej Europie.

W nocy z 25 na 26 kwietnia 1986 w reaktorze jądrowym bloku energetycznego nr 4 Czarnobylskiej Elektrowni Jądrowej doszło do poważnej awarii. W wyniku całkowitego zniszczenia reaktora skażeniu promieniotwórczemu uległ obszar od 125 000 do 146 000 km² terenu na pograniczu BiałorusiUkrainy i Rosji, a wyemitowana z uszkodzonego reaktora chmura radioaktywna rozprzestrzeniła się po całej Europie. W efekcie skażenia ewakuowano i przesiedlono ponad 350 000 osób[6].

Wiele osób do dzisiaj pamięta przyjmowanie płynu Lugola po katastrofie elektrowni atomowej w Czarnobylu. Najczęściej podawany był dzieciom i miał zniwelować skutki śmiercionośnego promieniowania.

Dzisiaj wielu dziennikarzy informowało o przejęciu przez Rosjan tego niebezpiecznego terenu.

- Reklama -

Podobne artykuły

Subskrybuj
Powiadom o

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
- Reklama -

Ostatnie artykuły