wiadomości

kino

kalendarz

pogoda

ogłoszenia

Rekrutacja DUT Jasło – czas start!

Wyróżnione

Moje Jasło
Moje Jasło
Jasielski portal informacyjny. Poznaj Jasło z innej strony! Aktualne wydarzenia w Jaśle, ankiety, wywiady ze znanymi jaślanami, ogłoszenia, zdrowie i uroda.
- Reklama -

Fundacja Wspierania Edukacji przy Stowarzyszeniu Dolina Lotnicza,  zaprasza wszystkie dzieci w wieku 7-12 lat do zapisów na zajęcia Dziecięcego Uniwersytetu Technicznego w Jaśle w semestrze letnim 2021. Zapisy online rozpoczynają się 15 lutego 2021 o godz. 10.00.

Na zajęcia Filii DUT w Jaśle mogą się rejestrować wyłącznie uczniowie szkół podstawowych w wieku 7-12 lat mieszkający na terenie miasta i gminy Jasło oraz powiatu jasielskiego. Filia Dziecięcego Uniwersytetu Technicznego w Jaśle finansowana jest ze środków Miasta Jasła, Gminy Jasło, Jasielskiego Stowarzyszenia Przedsiębiorców oraz lokalnie działających firm takich jak: ERKO Sp. z o.o. Sp.k., JAFAR S.A., GAMRAT S.A., HABYS Sp. z o.o., SOLGAM  Sp. z o.o. a takżePrzedsiębiorstwo Robót Drogowo Mostowych Sp. z o.o. w Jaśle, Drukarnia „JASŁO” Kosiba Sp. J., PPHU GAMART S.A., Huta Szkła w Jaśle S.A., KBZ  Consulting  Sp. z o.o., POLYMERNET Sp. z o. o. Sp. k., F.P.U.H. „STAL-MET” Marek Majewski, TELGAM S.A., TOYOTA Jasło oraz W23 Architekci.

W semestrze letnim wykłady oraz warsztaty prowadzone będą nadal w formie online.  W minionym semestrze ze względu na epidemię koronawirusa i wprowadzone obostrzenia, zajęcia DUT  zostały przeniesione do sieci. Wszyscy zarejestrowani studenci mogli korzystać z wykładów online i dodatkowych zajęć dostępnych także dla innych zainteresowanych: Naukowej Niedzieli Online oraz cyklu spotkań na żywo pn. Dolina Wiedzy Live. Organizatorzy mając na uwadze bezpieczeństwo studentów i fakt, że taka formuła zajęć sprawdziła się bardzo dobrze w minionym semestrze, postanowili utrzymać te formę dla wykładów oraz warsztatów we wszystkich filiach: Rzeszowie, Mielcu, Dębicy oraz w Jaśle. Liczba miejsc na wykłady online będzie nieograniczona, natomiast w grupach warsztatowych w każdym z miast, będzie dostępne 135 miejsc i będzie obowiązywać kolejność zgłoszeń. Zapisy na warsztaty będą dostępne tylko dla dzieci, które wcześniej zapiszą się na  wykłady online.

Rodzice mogą zapisywać dzieci poprzez stronę DUT – wystarczy założyć konto na stronie www.dolina-wiedzy.pl/dut, a następnie zarejestrować dziecko do wybranej filii (lub skorzystać z posiadanego już wcześniej konta, w przypadku kolejnej już rejestracji na zajęcia DUT). Rejestracja będzie aktywna od 15 lutego od godz. 10.00 do 22 lutego 2021 do godz. 23.59.59. W podanym terminie prowadzone są zapisy na wykłady online. Tylko osoby zapisane na wykłady mogą zapisywać się na warsztaty online w późniejszym terminie (zostanie podany do wiadomości rodzicom dzieci zapisanych na wykłady online).

Wszystkie zajęcia są bezpłatne. Osobom biorącym udział w warsztatach zapewniamy materiały na zajęcia.  Zasady rekrutacji i jej poszczególne etapy dostępne są na stronie (https://dolina-wiedzy.pl/dut/uczelnia/rejestracja/). 

W semestrze letnim podczas czterech wykładów mali studenci spróbują odpowiedzieć sobie na kilka nurtujących pytań. Co nas ciśnie i dlaczego wieje wiatr? Czego można dowiedzieć się patrząc w niebo? Czego nie widać a co można zobaczyć zaglądając do środka drukarki? Czym jest elektryczny ping -pong i jak można samemu stworzyć prawdziwą burzę?  Jesteśmy pewni, że odpowiedzi na te pytania zaskoczą niejednego przyszłego naukowca.

Z kolei na 1,5 godzinnych warsztatach online uczestnicy zamienią się w kryptografów i kryptoanalityków, będą też eksperymentować z równowagą mechaniczną, a także dowiedzą się czym są fraktale i co łączy fizykę z muzyką. W ciągu semestru przeprowadzone zostaną cztery warsztaty, na których żadne dziecko na pewno nie będzie się nudzić!

Zajęcia Dziecięcego Uniwersytetu Technicznego organizowane są przez Fundację Wspierania Edukacji przy Stowarzyszeniu „Dolina Lotnicza”, która od 2009 roku prowadziła Politechnikę Dziecięcą. Fundacja chcąc rozszerzać tematykę zajęć podpisała umowę z Uniwersytetem Rzeszowskim na podstawie, której powstał DUT.  Zapisy prowadzone są w Rzeszowie oraz pozostałych trzech Filiach: Mielcu, Dębicy i Jaśle.

Zajęcia DUT mają na celu pokazanie małym studentom, że nauka to nie tylko książki, ale także doskonała zabawa. Prowadzone są przez naukowców, wykładowców oraz popularyzatorów nauki z całej Polski, którzy poprzez wykłady czy pokazy z interesującymi eksperymentami, inspirują dzieci do poszerzania horyzontów i samodzielnego odkrywania fascynującego świata nauki.

Wszelkie pytania prosimy kierować na maila info@dolina-wiedzy.pl lub pod nr tel. 17 888 60 03.  Zapraszamy również na www.facebook.com/DolinaWiedzy

- Reklama -

Podobne artykuły

Subskrybuj
Powiadom o

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
- Reklama -

Ostatnie artykuły