wiadomości

kino

kalendarz

pogoda

ogłoszenia

Rekordziści jechali powyżej 120 km/h. Pożegnali się z prawem jazdy na 3 miesiące

Wyróżnione

Moje Jasło
Moje Jasło
Jasielski portal informacyjny. Poznaj Jasło z innej strony! Aktualne wydarzenia w Jaśle, ankiety, wywiady ze znanymi jaślanami, ogłoszenia, zdrowie i uroda.
- Reklama -

Policjanci jasielskiej drogówki zatrzymali w miniony weekend siedmiu kierujących, którzy znacznie przekroczyli dopuszczalną prędkość, w obszarze zabudowanym. Rekordziści jechali z prędkościami powyżej 120 km/h. Sprawcy wykroczeń, oprócz wysokiej grzywny i punktów karnych, stracili możliwość kierowania pojazdami przez najbliższe 3 miesiące.

Przekraczanie dozwolonej prędkości stanowi nadal jedną z głównych przyczyn tragicznych w skutkach zdarzeń drogowych. Należy zaznaczyć, że nadmierna prędkość jest groźna nie tylko dla kierujących i ich pasażerów, ale również dla pieszych. Nawet nieznaczne przekroczenie dopuszczalnej prędkości, w przypadku potrącenia osoby pieszej, zmniejsza szanse na jej przeżycie. 

W miniony weekend, funkcjonariusze z jasielskiej drogówki, pełniąc służbę na głównych ciągach komunikacyjnych, zwracali szczególną uwagę na kierujących, którzy jadąc z nadmierną prędkością, nie tylko łamali przepisy ruchu drogowego, ale przede wszystkim powodowali zagrożenie dla innych uczestników ruchu. Przy użyciu videorejestratora oraz ręcznych mierników prędkości, policjanci zatrzymywali tych, którzy w terenie zabudowanym oraz na odcinkach, gdzie obowiązuje ograniczenie do 50 km/h, jechali z prędkością ponad 100 km/h. W wyniku tych działań mundurowi zatrzymali siedmiu kierujących, którzy przekroczyli dozwoloną prędkość, a tym samym stracili prawa jazdy na najbliższe 3 miesiące. 

Dwaj rekordziści, zatrzymani do kontroli drogowej w Trzcinicy i Przysiekach, jechali w obszarze zabudowanym z prędkością 126 km/h i 129 km/h. 

ŹródłoKPP Jasło
- Reklama -

Podobne artykuły

Subskrybuj
Powiadom o

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
- Reklama -

Ostatnie artykuły