wiadomości

kino

kalendarz

pogoda

ogłoszenia

Rekord chętnych do szczepień podczas dożynek w Osieku Jasielskim!

Wyróżnione

Moje Jasło
Moje Jasło
Jasielski portal informacyjny. Poznaj Jasło z innej strony! Aktualne wydarzenia w Jaśle, ankiety, wywiady ze znanymi jaślanami, ogłoszenia, zdrowie i uroda.
- Reklama -

200 osób skorzystało z możliwości szczepień przeciw COVID-19 podczas dożynek powiatowych w Osieku Jasielskim. 

Kolejna edycja Powiatowego Święta Plonów stała się okazją do przyjmowania jednodawkowej szczepionki firmy Johnson&Johnson. Preparat podano zakwalifikowanym osobom dorosłym w punkcie szczepień, który działał w Gminnym Ośrodku Sportu i Rekreacji. W sumie w niedzielę na terenie powiatu zaszczepiło się 353 osoby!

Dożynkowe święto – czas podziękowań i radości –  prócz prezentowania dorobku rolniczego regionu pokazuje też różnorodność dziedzictwa kulturowego. W Osieku Jasielskim podczas tegorocznego święta plonów była okazja, by pomyśleć o zdrowiu swoim i innych osób. Każdy z uczestników dożynek powiatowych mógł przy okazji zaszczepić się przeciwko COVID-19.

W Gminnym Ośrodku Sportu i Rekreacji działał punkt szczepień, do którego ustawiła się długa kolejka chętnych. Z możliwości zaszczepienia się skorzystało 200 osób, a punkt szczepień zakończył pracę po północy.

Powiat jasielski na drugim miejscu w województwie

Możliwość zaszczepienia się była również w Kołaczycach i Bierówce, gdzie podczas dożynek gminnych z tego przywileju skorzystało 153 osoby.

W sumie w tę niedzielę w powiecie jasielskim zaszczepiło się 353 osoby, co daje drugi wynik w województwie (najwięcej – 977 osób zaszczepiło się w Rzeszowie).

Starosta Jasielski Adam Pawlus dziękuje dyrekcji i pracownikom Szpitala Specjalistycznego w Jaśle za sprawne przeprowadzenie akcji szczepień. Przypominamy, że o znaczącej odporności na zakażenie w przypadku tego preparatu można mówić po co najmniej 14 dniach od iniekcji. Zaszczepienie ułatwia podróże. Wiele krajów od osób posiadających certyfikat szczepień nie żąda przeprowadzania testów na COVID-19, a także obowiązku odbywania kwarantanny

- Reklama -

Podobne artykuły

7 KOMENTARZE

Subskrybuj
Powiadom o

7 komentarzy
oceniany
najnowszy najstarszy
Inline Feedbacks
View all comments
jajajaja
21 sierpnia, 2021 04:28

i tak z alkoholem mieszali?

waldi
21 sierpnia, 2021 11:12
Odpowiedź na  jajajaja

To normalne, że na trzeźwo nikt by się nie zaszczepił dlatego robią punkty szczepień na takich imprezach

jajajaja
21 sierpnia, 2021 04:29

po imprezce podwójny kac

jajajaja
21 sierpnia, 2021 04:29

czwórkami do nieba szli

jajajaja
18 sierpnia, 2021 19:26

teraz to już dupa. nie dość że powiat jasielski wymiera z uwagi na wyjazdy poza granice kraju, to teraz ci co zostali zaniżą demografię

tuz
21 sierpnia, 2021 22:31
Odpowiedź na  jajajaja

To się nazywa selekcja naturalna. Jak wymrą idioci, to społeczeństwo zyska, będzie lepsza pula genetyczna

jajajaja
22 sierpnia, 2021 20:35
Odpowiedź na  tuz

trafne spostrzeżenie

- Reklama -

Ostatnie artykuły