wiadomości

kino

kalendarz

pogoda

ogłoszenia

Radna Agnieszka Sobczyk zbiera podpisy pod projektem ustawy „Tak dla In Vitro”

Wyróżnione

Moje Jasło
Moje Jasło
Jasielski portal informacyjny. Poznaj Jasło z innej strony! Aktualne wydarzenia w Jaśle, ankiety, wywiady ze znanymi jaślanami, ogłoszenia, zdrowie i uroda.
- Reklama -

Od ponad miesiąca trwa ogólnopolska zbiórka podpisów pod projektem ustawy finansującym z budżetu państwa program In Vitro. W Jaśle zaangażowała się w niego radna Rady Miejskiej Jasła Agnieszka Sobczyk. 

– Niepłodność to postępująca choroba cywilizacyjna. W przyszłości dotknie jeszcze wiele osób. Musimy być na to przygotowani – przede wszystkim z perspektywy równego dostępu do leczenia. Szacuje się, że na niepłodność choruje około 3 milionów ludzi – mówi Sobczyk.

Obywatelski projekt ustawy „TAK dla In Vitro” zakłada, że na realizację programu polityki zdrowotnej leczenia niepłodności corocznie zostaną przeznaczone środki z budżetu państwa, będące do dyspozycji Ministra Zdrowia w wysokości nie niższej niż 500 mln zł. Rokrocznie Minister Zdrowia będzie zobowiązany do przedstawienia kompleksowego planu refundacji. Systemowy plan leczenia niepłodności powinien obejmować aspekty fizyczne i emocjonalne człowieka. Bo leczenie niepłodności nie kończy się w momencie zapłacenia często kilkunastu, bądź kilkudziesięciu tysięcy złotych. To przede wszystkim koszt emocjonalny – zawsze ciężki do poniesienia dla kogoś, kto spotyka się z diagnozą i leczenie musi odbyć na własną rękę.

Na zebranie 100 000 podpisów pod projektem ustawy jest czas do końca stycznia. W najbliższy wtorek podpisy będzie można składać osobiście w Galerii Jasło w godzinach od 16.00 do 18.00. Agnieszka Sobczyk zaprasza także do kontaktu z nią poprzez jej media społecznościowe.

– List można także pobrać ze strony www.takdlainvitro.pl i przynieść wypełniony do galerii w godzinach trwania zbiórki – informuje radna.

- Reklama -

Podobne artykuły

Subskrybuj
Powiadom o

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
- Reklama -

Ostatnie artykuły