wiadomości

kino

kalendarz

pogoda

ogłoszenia

Questing – innowacyjna forma spędzania czasu wolnego

Wyróżnione

Moje Jasło
Moje Jasło
Jasielski portal informacyjny. Poznaj Jasło z innej strony! Aktualne wydarzenia w Jaśle, ankiety, wywiady ze znanymi jaślanami, ogłoszenia, zdrowie i uroda.
- Reklama -

Questing – innowacyjna forma spędzania czasu wolnego, która przyczynia się do poszerzenia wiedzy z zakresu walorów przyrodniczych oraz kulturowych naszej „małej ojczyzny” już jest dostępna na terenie Gminy Brzyska.

Miesiąc marzec jest miesiącem wprowadzania kolejnych rządowych obostrzeń w związku z sytuacją pandemiczną obecną w naszym kraju. Od ubiegłego roku, w związku z tą sytuacją, znacznie utrudniona, a często nawet niemożliwa stała się organizacja typowych spotkań, eventów, czy też wydarzeń plenerowych na terenie naszego powiatu. W związku z tym, właścicielka jednej z rodzimych firm animacyjnych – ZiQa Fun Marta Tabaczyńska-Latocha (siedziba w Brzyskach) postanowiła przygotować alternatywę dla lokalnych samorządów w ramach tworzonych przez nią od lat opracowań questingowych, w formie ulotek, map oraz gier.

Questing to forma opracowania, która poprzez zagadki, rebusy, zadania… uczy i bawi jednocześnie. Dzięki rymowanej formie idealnie sprawdzi się nie tylko na niedzielne popołudnie spędzane w gronie rodzinny, ale stanowi również podstawę do poprowadzenia tematycznych zajęć szkolnych w terenie.

Marta Tabaczyńska-Latocha – trener questingu ZiQa Fun

Pierwszym z samorządowców, który podjął współpracę w tym zakresie został Rafał Papciak – Wójt Gminy Brzyska, a ulotka stworzona na terenie miejscowości Brzyska, miała swoją premierę już kilka dni temu.

Czym zatem jest ta forma i czemu warto się nią zainteresować zwłaszcza w obecnych czasach?

Według pomysłodawczyni całej koncepcji i jednocześnie autorki tekstu: Questing to forma opracowania, która poprzez zagadki, rebusy, zadania… uczy i bawi jednocześnie. Dzięki rymowanej formie idealnie sprawdzi się nie tylko na niedzielne popołudnie spędzane w gronie rodzinny, ale stanowi również podstawę do poprowadzenia tematycznych zajęć szkolnych
w terenie. Dodatkowo, do przeprowadzenia zabawy wystarczy nam jedynie ulotka w wersji papierowej lub w formie elektronicznej i otwarty umysł. W związku z powyższym tego typu opracowania stanowią idealną formę poznania danego obszaru przez mieszkańców oraz turystów, których na terenie gminie Brzyska nie brakuje z uwagi na sąsiedztwo Góry Liwocz”
– cyt. Marta Tabaczyńska-Latocha – trener questingu ZiQa Fun

W związku ze zbliżającym się okresem świąt Wielkanocnych oraz dodatkowymi obostrzeniami już dziś zapraszamy do pobrania ulotki bezpośrednio ze strony: http://www.ziqa.pl/questing/ i przekonania się na własnej skórze, o wyjątkowości tego opracowania.
Dodatkowo udało się ustalić naszej redakcji, iż wkrótce pojawi się kolejne opracowanie, stworzone przez Panią Martę, tym razem na terenie miasta Kołaczyce, które zostało przygotowane dla tamtejszego Urzędu Miasta, zaś questing pn.: Płynne bogactwo – te i inne jasielskie tajemnice wytyczony w przestrzeni miasta powiatowego – Jasła, wciąż czeka na sponsora (kontakt: marta@ziqa.pl).

- Reklama -

Podobne artykuły

2 KOMENTARZE

Subskrybuj
Powiadom o

2 komentarzy
oceniany
najnowszy najstarszy
Inline Feedbacks
View all comments
Inga
30 marca, 2021 08:18

Z czystym sercem polecam, jako formę spędzania wolnego czasu!

marta
30 marca, 2021 13:46
Odpowiedź na  Inga

dokładnie 🙂
jednak aby się przekonać ile radości daje ta aktywność, trzeba wziąć udział i zrealizować choć jeden quest… potem ciężko przestać

- Reklama -

Ostatnie artykuły