wiadomości

kino

kalendarz

pogoda

ogłoszenia

Praktyki i staże zawodowe dla uczniów Zespołu Szkół Technicznych i Centrum Kształcenia Zawodowego w Jaśle

Wyróżnione

Moje Jasło
Moje Jasło
Jasielski portal informacyjny. Poznaj Jasło z innej strony! Aktualne wydarzenia w Jaśle, ankiety, wywiady ze znanymi jaślanami, ogłoszenia, zdrowie i uroda.
- Reklama -

Wczoraj w Starostwie Powiatowym w Jaśle podpisano umowę pomiędzy Powiatem Jasielskim a firmą MAJEWSKI Sp. z o.o. oraz Zespołem Szkół Technicznych i Centrum Kształcenia Zawodowego w Jaśle. Podpisana umowa daje możliwość uczniom szkoły branżowej w zawodzie technik mechanik odbywania praktyk i staży zawodowych w firmie Bogusława Majewskiego.

Współpraca pomiędzy szkołami a firmą przede wszystkim ma na celu zdobycie przez ucznia bezpośredniego doświadczenia wykonywania pracy w środowisku prawdziwej firmy, a nie symulacji, jaką są szkolne praktyki zawodowe. Umożliwi także poznanie przez stażystę jak najszerszego zakresu zagadnień związanych z organizacją i funkcjonowaniem firmy. Pozwoli również na zwiększenie umiejętności i kwalifikacji zawodowych stażystów, a tym samym jeszcze lepiej przygotuje uczniów do startu na rynku pracy.

Zdaniem Starosty Jasielskiego, Adama Pawlusia, podpisanie umowy znacząco wpłynie, na jakość kształcenia przyszłych techników mechaników.

– Młodzież będzie mogła zetknąć się z żywą materią, zaczerpnąć praktycznej wiedzy i doświadczenia od pracowników, którzy zajmują się tym już od dawna. Jest to niezmiernie ważne, bo tylko tak możemy kształcić przyszłych pracowników, gotowych do rozpoczęcia pracy – uważa starosta.

- Reklama -

Podobne artykuły

Subskrybuj
Powiadom o

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
- Reklama -

Ostatnie artykuły