wiadomości

kino

kalendarz

pogoda

ogłoszenia

Pozytywna energia Bibobitu

Wyróżnione

Moje Jasło
Moje Jasło
Jasielski portal informacyjny. Poznaj Jasło z innej strony! Aktualne wydarzenia w Jaśle, ankiety, wywiady ze znanymi jaślanami, ogłoszenia, zdrowie i uroda.
- Reklama -

Pozytywna muzyczna energia, pełna radości grania i tworzenia wypełniła w sobotni wieczór, 8 grudnia br. salę widowiskową Jasielskiego Domu Kultury. W drugim koncercie szóstej edycji JasMatów – Jasielskich Jazzowych Klimatów pod honorowym patronatem znakomitego jaślanina Jerzego „Dudusia” Matuszkiewicza wystąpił poznański zespół Bibobit.

Muzycy rozpoczęli swój koncert od ukłonu w stronę patrona wydarzenia – wykonali motyw przewodni serialu „Stawka większa niż życie”, do którego muzykę napisał Matuszkiewicz.

Pozytywna energia Bibobitu Jasło

Chcieliśmy się przywitać utworem znakomitego kompozytora, człowieka stąd, z Jasła – Jerzego „Dudusia”Matuszkiewicza. A teraz zabieramy was do naszego muzycznego świata – powitał publiczność Daniel „Wolny” Moszczyński, wokalista grupy.

Muzycy zaprezentowali zarówno bardzo energetyczne utwory, („Astronauta”, „Plotka”), jak i liryczne „Telefon” czy „Czasami”. Styl grupy będący wypadkową hip-hopu, jazzu i elektroniki z polskimi tekstami, improwizacjami i eklektycznymi dźwiękami przypadł do gustu słuchaczom, którzy żywo reagowali na to co działo się na scenie i poza nią. Ponieważ poruszony energią płynącą ze stron publiczności wokalista zespołu zszedł ze sceny i wszedł między rzędy śpiewając, przybijając „piątki” i pozując do zdjęć z fanami.

Pozytywna energia Bibobitu Jasło

Dziękujemy za tak miłe przyjęcie. Prawdę mówiąc nie spodziewaliśmy się tak ciepłego odbioru naszej muzyki. Dzisiaj ewidentnie Jasło jest naszym szóstym członkiem zespołu – mówił Moszczyński.

Muzycy przygotowali również niespodziankę dla jasielskiej publiczności. W pewnym momencie na scenie dołączył do zespołu, Marek Raduli, znakomity gitarzysta, znany m.in. z grup Banda i Wanda, Budka Suflera, Półbuty czy własnej formacji Raduli Squad. Muzyk wykonał z zespołem m.in. motyw przewodni z „Janosika” czym wzbudził prawdziwy entuzjazm przybyłych.

Nie obyło się bez bisów. Zespół wykonał tytułowy utwór z ich debiutanckiego albumu „Podróżnik” czy „Astronautę”.
Bibobit wystąpił tego wieczoru w składzie: Daniel „Wolny” Moszczyński – wokal, samplery, vocoder, adaptery, talk box, Bartek Pietsch – gitara basowa, wokal, Zdzisław Babiarski – klawisze, Jan Adamczewski – saksofon, Waldemar Franczyk – perkusja.

- Reklama -

Podobne artykuły

Subskrybuj
Powiadom o

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
- Reklama -

Ostatnie artykuły