wiadomości

kino

kalendarz

pogoda

ogłoszenia

Powstaną obwodnice Jasła, Kołaczyc, Brzostka i Pilzna

Wyróżnione

Moje Jasło
Moje Jasło
Jasielski portal informacyjny. Poznaj Jasło z innej strony! Aktualne wydarzenia w Jaśle, ankiety, wywiady ze znanymi jaślanami, ogłoszenia, zdrowie i uroda.
- Reklama -

To już pewne – powstaną obwodnice Jasła, Kołaczyc, Brzostka i Pilzna – znamy listę obwodnic, które zrealizowane zostaną w ramach Programu budowy 100 obwodnic na lata 2020-2030, którego koszt szacowany jest na ok 28 mld zł.

Poprawa bezpieczeństwa na drogach, wyprowadzenie ruchu z zatłoczonych miast, czystsze powietrze, mniejszy hałas i poprawa przepustowości sieci drogowej – to główne założenia opracowanego w Ministerstwie Infrastruktury Programu budowy 100 obwodnic na lata 2020-2030.

Polacy mają prawo korzystać z bezpiecznych dróg, Polacy mają prawo do miejscowości, w których nie występują korki i nie dominuje smród spalin i w końcu hałas, który temu towarzyszy. Polacy mają prawo korzystać z bezpiecznych wygodnych dróg

POWIEDZIAŁ MINISTER INFRASTRUKTURY ANDRZEJ ADAMCZYK (PIS) NA DZISIEJSZEJ KONFERENCJI PRASOWEJ (08.02.2020 R.), PODCZAS KTÓREJ OGŁOSIŁ ROZPOCZĘCIE REALIZACJI RZĄDOWEGO PROGRAMU BUDOWY 100 OBWODNIC.

W ramach Programu powstaną m.in.:

  • Obwodnica Brzostka i Kołaczyc w ciągu drogi krajowej nr 73 – obecnie prowadzone są prace przygotowawcze mające na celu wybór potencjalnych wariantów przebiegu obwodnic w ciąg DK 73. Oprócz tego planowana jest równolegle przebudowa drogi krajowej nr 73 pomiędzy Pilznem a Jasłem na odcinkach pomiędzy obwodnicami.
  • Obwodnica Jasła w ciągu drogi krajowej nr 73 – obecnie prowadzone są prace przygotowawcze mające na celu wybór potencjalnych wariantów przebiegu obwodnicy. Inwestycja stanowi element większego zamierzenia związanego z poprawą przepustowości całego ciągu DK nr 73 pomiędzy Pilznem a Jasłem.

Planowana data ogłoszenia przetargów to IV kw. 2022 r.

- Reklama -

Podobne artykuły

1 KOMENTARZ

Subskrybuj
Powiadom o

1 Komentarz
oceniany
najnowszy najstarszy
Inline Feedbacks
View all comments
lolek
8 lutego, 2020 23:29

i jeszcze tylko niech obiecają zbiornik myscowa-kąty i będzie komplet

- Reklama -

Ostatnie artykuły