wiadomości

kino

kalendarz

pogoda

ogłoszenia

Pościg za kierowcą hyundaia

Wyróżnione

Moje Jasło
Moje Jasło
Jasielski portal informacyjny. Poznaj Jasło z innej strony! Aktualne wydarzenia w Jaśle, ankiety, wywiady ze znanymi jaślanami, ogłoszenia, zdrowie i uroda.
- Reklama -

Policjanci z jasielskiej drogówki prowadzili pościg za kierowcą osobowego hyundaia, który nie zatrzymał się do kontroli drogowej. Mężczyzna uciekając przed funkcjonariuszami dodatkowo popełnił szereg wykroczeń. Brawurową jazdę zakończył na ulicy Św. Jana z Dukli, gdzie stracił panowanie nad samochodem i uderzył w bariery ochronne. Teraz za swoje zachowanie odpowie przed sądem.

Wczoraj około godziny 18:30  policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego jasielskiej komendy Policji, patrolując ulicę 3 Maja, zauważyli jadącego z przeciwnego kierunku osobowego hyundaia. Kierujący tym pojazdem mężczyzna w sposób rażący naruszył przepisy ruchu drogowego. Wykonał niebezpieczny manewr wyprzedzania kilku pojazdów omijając lewym pasem wysepkę przejścia dla pieszych. Swoim zachowaniem stworzył także realne zagrożenie bezpieczeństwa dla funkcjonariuszy, którzy musieli zjechać na pobocze aby uniknąć czołowego zderzenia. 

Policjanci natychmiast zawrócili za hyundaiem i przy użyciu sygnałów świetlnych i dźwiękowych radiowozu dali sygnał do zatrzymania. Kierowca osobówki nie miał jednak zamiaru poddać się kontroli drogowej. Na ulicy  Wojska Polskiego, tuż przed przejazdem kolejowym wyprzedził inny pojazd i kontynuował ucieczkę, która zakończyła się na ulicy Św. Jana z Dukli. Kierujący hyundaiem 37-letni mieszkaniec Jasła, na łuku drogi stracił panowanie nad samochodem i uderzył w bariery ochronne.    

Mężczyzna był trzeźwy, nie potrafił jednak wytłumaczyć logicznie swojego zachowania. W związku z podejrzeniem, że może znajdować się pod wpływem niedozwolonych substancji pobrano od niego krew do badań. 

Policjanci zatrzymali mu uprawnienia do kierowania pojazdami. 37-latek niebawem odpowie za niezatrzymanie się do kontroli drogowej i świadome zmuszenie poicjantów do pościgu. Nie ominie go również kara za popełnione wykroczenia drogowe. 

Przypominamy: Kierowca, który świadomie zmusi policjantów do pościgu i chcąc uniknąć kontroli, nie zatrzyma się mimo stosowania sygnałów dźwiękowych i świetlnych, popełnia przestępstwo zagrożone karą do 5 lat pozbawienia wolności. Sąd również w takim przypadku może orzec zakaz prowadzenia pojazdów nawet na okres 15 lat.

ŹródłoKPP Jasło
- Reklama -

Podobne artykuły

1 KOMENTARZ

Subskrybuj
Powiadom o

1 Komentarz
oceniany
najnowszy najstarszy
Inline Feedbacks
View all comments
Henex
25 września, 2019 16:34

Myślał że jest szybki i wsiekly. Hyundai coupe z 1.6 ? Nawet z topowa jednostka 2.7 nie miał gdzie i jak uciec ale że 37 latek o tym nie wiedział? Dobre.

- Reklama -

Ostatnie artykuły