wiadomości

kino

kalendarz

pogoda

ogłoszenia

Ponad 7,5 mln zł dofinansowania na SOR dla Szpitala Specjalistycznego w Jaśle

Wyróżnione

Moje Jasło
Moje Jasło
Jasielski portal informacyjny. Poznaj Jasło z innej strony! Aktualne wydarzenia w Jaśle, ankiety, wywiady ze znanymi jaślanami, ogłoszenia, zdrowie i uroda.
- Reklama -

Dziś na terenie Szpitala Specjalistycznego w Jaśle odbyła się konferencja prasowa, na której Adam Pawluś – Starosta Jasielski przekazał na ręce Beaty Trzop – Dyrektor Szpitala Specjalistycznego w Jaśle, czek opiewający na kwotę 7 533 350 zł.

Środki te pochodzą z Funduszu Medycznego, którego celem jest wspieranie działań zmierzających do poprawy zdrowia i jakości życia w Polsce, poprzez zapewnienie dodatkowych źródeł finansowania. Przekazana kwota zostanie w stu procentach przeznaczona na modernizację i przebudowę Specjalistycznego Oddziału Ratunkowego jasielskiego szpitala.

Starosta Jasielski, przekazując czek, serdecznie pogratulował Dyrektor Szpitala dobrze przygotowanego wniosku, czego owocem jest uzyskanie tak dużego dofinansowania. Wyraził również nadzieję, że w wyniku tej inwestycji poprawią się warunki dla przyjmowanych na oddział pacjentów, służb medycznych i ratownictwa medycznego, a także sprawy związane z diagnostyką chorób i ewentualnych zagrożeń dla życia i zdrowia. Ponadto zwrócił się bezpośrednio do przedstawicieli Polskiego Rządu słowami:

To bardzo duże środki, za które bardzo serdecznie dziękujemy Pani Minister Katarzynie Sójka, Polskiemu Rządowi, Polskim Parlamentarzystom i Polskiemu Prezydentowi, bo to z jego inicjatywy ten fundusz został utworzony i uchwalony przez Polski Parlament. Podziękowania należą się również pracownikom szpitala, bez pracy których ten wniosek by nie powstał

Adam Pawluś

Głos zabrała również Beata Trzop – Dyrektor Szpitala Specjalistycznego w Jaśle oraz dr Piotr Marciniak – Szef SOR, którzy zgodnie podziękowali za przekazane wsparcie. Podkreślili, że jest to dla szpitala bardzo duża kwota, która zostanie przeznaczona na modernizację oddziału, tak by poprawie uległy jego ergonomia i funkcjonalność. Wyrazili również nadzieję, że przeprowadzone działania staną się zachętą nie tylko dla przyszłych pacjentów, ale przede wszystkimdo chęci podjęcia specjalizacji na tymże oddziale przez młodych lekarzy.

Realizacja inwestycji będzie odbywać się etapami. Prace projektowe mają rozpocząć się niezwłocznie i potrwają przez około pół roku. Następnie mają rozpocząć się konkretne już prace budowlane i zakupowe, które zostaną podzielone na dwa etapy, tak by oddział mógł cały czas funkcjonować i przyjmować pacjentów. Ta część zadania ma potrwać około roku, a jej zakres będzie obejmował przebudowę i wyposażenie w nowoczesny sprzęt wszystkich obszarów Szpitalnego Oddziału Ratunkowego. Ponadto zakupione zostaną nowe urządzenia takie jak sprzęt do USG, lampy, czy kolumny chirurgiczne. Wszystkie te działania mają na celu poprawę jakości obsługi pacjentów, warunków pracy personelu medycznego, a także uzyskanie możliwości przeprowadzenia szybszej i lepszej diagnostyki chorych zgłaszających się na SOR.

Na spotkaniu pojawili się: Bogdan Rzońca – Europoseł do Parlamentu Europejskiego, Adam Pawluś – Starosta Jasielski, Beata Trzop – Dyrektor Szpitala Specjalistycznego w Jaśle, Zbigniew Betlej – Zastępca Dyrektor Szpitala Specjalistycznego w Jaśle, Dariusz Kowalski – Dyrektor do Spraw Medycznych, Grzegorz Pers – Członek Zarządu Powiatu Jasielskiego, Stanisław Chochołek – Kierownik ds. Inwestycji, Krystyna Opalińska – reprezentant NZSS, dr Piotr Marciniak – szef SOR w Jaśle, dr Artur Sadzikowski – Zastępca Szefa SOR w Jaśle.

- Reklama -

Podobne artykuły

Subskrybuj
Powiadom o

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
- Reklama -

Ostatnie artykuły