wiadomości

kino

kalendarz

pogoda

ogłoszenia

Ponad 13,5 mln dopłaty z FRPA dla PGZK w Powiecie Jasielskim

Wyróżnione

Moje Jasło
Moje Jasło
Jasielski portal informacyjny. Poznaj Jasło z innej strony! Aktualne wydarzenia w Jaśle, ankiety, wywiady ze znanymi jaślanami, ogłoszenia, zdrowie i uroda.
- Reklama -

Powiatowo-Gminny Związek Komunikacyjny w Powiecie Jasielskim otrzyma 13 558 986 zł dopłaty na 2023 rok z Funduszu Rozwoju Przewozów Autobusowych. Dofinansowanie to obejmuje 24 linie komunikacyjne i pozwoli skomunikować najodleglejsze zakątki powiatu jasielskiego.

Dopłatą do przewozów autobusowych o charakterze użyteczności publicznej objęte zostały 24 linie komunikacyjne, o łącznej długości 523 km.

PGZK w Powiecie Jasielskim otrzymał najwyższą dopłatę, do przewozów z FRPA, spośród organizatorów przewozów publicznych na Podkarpaciu. Bez wątpienia jest to duży sukces Związku.

Starosta Jasielski Adam Pawluś pogratulował Związkowi tak dobrego wniosku i podziękował za jego przygotowanie. Przypomniał, że PGZK tworzy Powiat i wszystkie gminy położone na terenie powiatu Jasielskiego, a pozyskane środki potwierdzają, iż dobra współpraca przynosi wymierne korzyści. Dodał, że środki Funduszu to środki polskiego rządu, dlatego za ich otrzymanie pragnie podziękować Premierowi Mateuszowi Morawieckiemu i Wojewodzie Podkarpackiej Ewie Leniart. Podkreślił, że pieniądze te pozwolą na dotarcie autobusów do wszystkich, nawet najodleglejszych, zakątków powiatu.

Przypominamy, że Powiatowo-Gminny Związek Komunikacyjny w Powiecie Jasielskim od 2019 r. korzysta ze środków Fundusz Rozwoju Przewozów Autobusowych.

W 2019 r. Związek pozyskał dofinansowanie w kwocie 478 331 zł. W 2020 r. dofinansowanie wyniosło 3 910 563 zł, a w 2021 r. – 7 476 884 zł. Natomiast w roku bieżącym jest to dofinansowanie w kwocie 12 967 599 zł.

Środki z Funduszu Rozwoju Przewozów Autobusowych pozwoliły skomunikować komunikacją autobusową cały teren powiatu jasielskiego. Na dzień dzisiejszy przez wszystkie miejscowości w Powiecie przebiegają linie komunikacyjne, na których świadczone są usługi w zakresie publicznego transportu zbiorowego, tym samym nie istnieje na naszym terenie pojęcie wykluczenia komunikacyjnego.

- Reklama -

Podobne artykuły

Subskrybuj
Powiadom o

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
- Reklama -

Ostatnie artykuły