wiadomości

kino

kalendarz

pogoda

ogłoszenia

Policjant z Jasła wciąż przesuwa granice swojej wytrzymałości

Wyróżnione

Moje Jasło
Moje Jasło
Jasielski portal informacyjny. Poznaj Jasło z innej strony! Aktualne wydarzenia w Jaśle, ankiety, wywiady ze znanymi jaślanami, ogłoszenia, zdrowie i uroda.
- Reklama -

Jasielska policja ma w swoich szeregach wyjątkowego funkcjonariusza, który wciąż przynosi jej nowe powody do dumy. Mowa o aspiracie szt. Łukaszu Machowskim, zwycięzcy IV Mistrzostw Polski Policjantów w Triathlonie na dystansie ½ IM. Tym razem wystartował w zawodach na Węgrzech na dystansie pełnego IronMan.

O sukcesie asp. szt. Łukasza Machowskiego informowaliśmy już w lipcu. Wtedy podczas występu na Warmii i Mazurach, zdobył 1 miejsce w swojej kategorii wiekowej w ramach zawodów Susz Triathlon 2023.

Jak się okazuje, „Machony” nie osiadł na laurach. Zaczął trenować jeszcze mocniej. Za kolejny cel postawił sobie pokonanie dystansu pełnego IronMan (3,86 km pływania, 180,2 km jazdy na rowerze i 42,195 km biegu). 5 sierpnia br. podczas urlopu spędzanego na Węgrzech, postanowił wystartować w zawodach eXtremeMan Nagyatád.

Jak zaznaczył, był to jego pierwszy start na tym dystansie. Wynik nie liczył się tak bardzo, jak satysfakcja z ukończenia zawodów. Pomimo obfitych opadów deszczu, Łukasz ukończył triathlon z czasem 11:49:02. Teraz śmiało może nosić miano prawdziwego IRONMAN.

Warto dodać, że już rośnie jego mały następca. Syn Łukasza-Oliwier, w ramach tej samej imprezy wystartował w biegu dzieci z roczników 2014 i 2015 na dystansie 1 km, zajmując 8 miejsce.

Jasielski policjant zawsze podkreśla, że uprawianie tej dyscypliny sportu nie byłoby możliwe bez wsparcia jego żony i dzieci. Dodaje też, że do trenowania triathlonu zachęcił go jego kolega Wojciech Walaszczyk. Dziękuje mu za każdą cenną wskazówkę oraz pomoc w przygotowaniach.

Policjant z Jasła Łukasz Machowski wziął udział w zawodach IronMan.

Przyłączamy się do życzeń jego kolegów z Komendy Powiatowej Policji w Jaśle i trzymamy w kciuki czekając na dalsze sukcesy. Pan Łukasz Machowski jest prawdziwym wzorem do naśladowania!

- Reklama -

Podobne artykuły

Subskrybuj
Powiadom o

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
- Reklama -

Ostatnie artykuły