wiadomości

kino

kalendarz

pogoda

ogłoszenia

Strona głównaAktualnościPolicjant po służbie pomógł mężczyźnie, który stracił przytomność

Policjant po służbie pomógł mężczyźnie, który stracił przytomność

Funkcjonariusz Wydziału Ruchu Drogowego z jasielskiej komendy, w czasie wolnym od służby, pomagał starszemu mężczyźnie, który po zdarzeniu drogowym tracił przytomność. Dzięki szybkiej i zdecydowanej interwencji, 81-letni mężczyzna na czas trafił do szpitala. Jego stan jest poważny.

Do tego zdarzenia doszło w miniony wtorek w Nowym Żmigrodzie. Około godz. 11.30, będący poza służbą policjant z jasielskiej drogówki – sierż. szt. Sławomir Chopiak, zauważył grupę osób gromadzących się na parkingu przy ul. Pl. Kościuszki w Nowym Żmigrodzie. Okazało się, że doszło tam do kolizji, w której jednym z uczestników był 81-letni mieszkaniec gminy Osiek Jasielski kierujący osobowym volkswagenem. Mężczyzna prawdopodobnie podczas prowadzenia pojazdu poczuł się słabo, stracił koncentrację i wjechał w zaparkowane w pobliżu samochody. 

81-latek podróżował wraz z żoną. Ponieważ uszkodzenia pojazdów nie były poważne, tuż po samym zdarzeniu mężczyzna rozmawiał z jedną z pokrzywdzonych na temat ewentualnego pokrycia kosztów naprawy samochodu. 

W pewnym momencie 81-latek zaczął tracić równowagę. Będący w pobliżu sierż. szt. Sławomir Chopiak, widząc że senior potrzebuje natychmiastowej pomocy, bez wahania pospieszył mu na ratunek. Funkcjonariusz przytrzymał mężczyznę by nie upadł  na ziemię, rozmawiał z nim i kontrolował jego stan zdrowia, który z każdą chwilą pogarszał się. 81-latek w pewnym momencie zaczął tracić przytomność. Okazało się, że jest chory na cukrzycę. Policjant poprosił o pomoc będącego w pobliżu mężczyznę. Funkcjonariusz zaalarmował służby ratunkowe dzwoniąc na numer alarmowy 112, dzięki czemu 81-latek na czas trafił do jasielskiego szpitala. Jego stan jest poważny.  

Na miejscu zdarzenia pracowali także policjanci z jasielskiej drogówki oraz grupy dochodzeniowo-śledczej. Funkcjonariusze wykonali oględziny miejsca zdarzenia oraz pojazdów. Postępowanie w tej sprawie prowadzi Komisariat Policji w Nowym Żmigrodzie. 

Godna uznania i pochwały jest także postawa mężczyzny, który bez zastanowienia odpowiedział na apel policjanta i pomógł w ratowaniu życia i zdrowia 81-letniego seniora.

pw


ŹródłoKPP Jasło
Moje Jasło
Moje Jasło
Jasielski portal informacyjny. Poznaj Jasło z innej strony! Aktualne wydarzenia w Jaśle, ankiety, wywiady ze znanymi jaślanami, ogłoszenia, zdrowie i uroda.

3 KOMENTARZE

Subskrybuj
Powiadom o

3 komentarzy
oceniany
najnowszy najstarszy
Inline Feedbacks
View all comments
Piotr
11 marca, 2019 08:13

Brawa dla Pana Sławomira! Takich ludzi potrzeba w policji.

Komer
11 marca, 2019 08:15

Czy ludzie w tak podeszlym wieku powinni miec uprawnienia? Moim zdaniem stanowią duże zagrożenie na drodze….

Malwa
11 marca, 2019 08:37
Odpowiedź na  Komer

Większym zagrożeniem są młode zdrowe byki, ktorym się wydaje że są niezniszczalni.

Najnowsze artykuły