wiadomości

kino

kalendarz

pogoda

ogłoszenia

Policja przypilnuje motocyklistów. Wielu kierujących może stracić uprawnienia

Wyróżnione

Moje Jasło
Moje Jasło
Jasielski portal informacyjny. Poznaj Jasło z innej strony! Aktualne wydarzenia w Jaśle, ankiety, wywiady ze znanymi jaślanami, ogłoszenia, zdrowie i uroda.
- Reklama -

Od 1 kwietnia do 20 czerwca będzie trwała policyjna akcja „Jednośladem bezpiecznie do celu”, wymierzona przede wszystkim w przekraczających prędkość motocyklistów. Podczas minionego weekendu policja zatrzymała z tego powodu aż dziewięć praw jazdy.

Dobre warunki atmosferyczne i wysoka temperatura spowodowały, że na drogach mogliśmy zaobserwować wzmożony ruch motocyklistów, którzy wybrali się w trasę lub na zloty, aby zainicjować nowy sezon. Jazda na motocyklu daje wiele radości, należy pamiętać jednak, aby zawsze zachować zdrowy rozsądek i stosować się do ograniczeń prędkości.

W ubiegły weekend, policjanci z jasielskiej drogówki czuwali nad tym, aby na drogach naszego powiatu było bezpiecznie. Wpisując się w akcję pn. „Jednośladem bezpiecznie do celu” zwracali uwagę na przypadki przekraczania dopuszczalnej prędkości przez motocyklistów. Mundurowi zatrzymali 9 praw jazdy tym, którzy przekroczyli prędkość o ponad 50 km/h w obszarze zabudowanym. W sześciu przypadkach kierowcy otrzymali wysokie mandaty, natomiast w trzech, funkcjonariusze sporządzili wnioski o ukaranie do sądu.

– podaje Komenda Powiatowa Policji w Jaśle

Akcja pn. „Jednośladem bezpiecznie do celu” potrwa do 20 czerwca br. Podczas działań policjanci będą szczególnie zwracać uwagę na przypadki łamania przepisów nie tylko przez kierujących jednośladami, ale także przez innych użytkowników dróg, którzy swoim działaniem zagrażają wszystkim kierowcom poruszającym się na dwóch kółkach.

ŹródłoKPP Jasło
- Reklama -

Podobne artykuły

2 KOMENTARZE

Subskrybuj
Powiadom o

2 komentarzy
oceniany
najnowszy najstarszy
Inline Feedbacks
View all comments
Andrzej Lechowski
9 kwietnia, 2024 11:25

Na przełomie września i października ubiegłego roku byłem świadkiem wypadku motocyklisty który przez swoją lekkomyślność i nieprzestrzeganie przepisów prawa drogowego zginą na miejscu a ja jako obywatel zobowiązany jestem prawem do udzielenia pierwszej pomocy której udzieliłem „reanimacji”. Od tego wypadku uważam tych którzy wyjeżdżają na drogi publiczne żeby się przejechać (zabawić) za totalnych idiotów i potencjalnych przestępców.

hsx
9 kwietnia, 2024 19:05
Odpowiedź na  Andrzej Lechowski

dzisiaj taki jeden wyprzedzał na Mickiewicza po jednym aucie w korku i przed każdym hamował. Wystarczy chwila nieuwagi i ktoś mu wjedzie w tyłek wtedy skończy się kozaczenie

- Reklama -

Ostatnie artykuły