wiadomości

kino

kalendarz

pogoda

ogłoszenia

Policja obserwuje w Jaśle kierowców z drona

Wyróżnione

Moje Jasło
Moje Jasło
Jasielski portal informacyjny. Poznaj Jasło z innej strony! Aktualne wydarzenia w Jaśle, ankiety, wywiady ze znanymi jaślanami, ogłoszenia, zdrowie i uroda.
- Reklama -

Jasielska drogówka za pomocą drona obserwuje zachowania kierowców i wyłapuje ich każde przewinienie. Tym razem funkcjonariusze sprawdzali czy kierujący stosują się do zakazu wyprzedzania na przejściu dla pieszych. Na łamiących przepisy czekają surowe konsekwencje. Nawet 3000 zł mandatu!

Po raz kolejny, funkcjonariusze z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Jaśle, do swoich działań wykorzystali bezzałogowy statek powietrzny. Funkcjonariusze przyglądali się zachowaniu kierowców w pobliżu jednego z przejść dla pieszych w Jaśle.

W momencie, kiedy operator drona zauważył wykroczenie, natychmiast przekazywał tą informację do policjantów pełniących służbę na motocyklach, którzy kilkadziesiąt metrów dalej zatrzymywali kierującego.

Mundurowi szczególnie zwracali uwagę na jedno z najniebezpieczniejszych wykroczeń w ruchu drogowym, czyli wyprzedzanie pojazdu na przejściu dla pieszych, na którym ruch nie jest kierowany lub bezpośrednio przed tym przejściem. Skutecznie dyscyplinowali tych, którzy zdecydowali się złamać ten przepis.

Policja przypomina:

Mandat za to wykroczenie wynosi 1500 zł (w ramach tzw. recydywy nawet 3000 zł) oraz 15 punktów karnych. Natomiast w przypadku skierowania wniosku o ukaranie do sądu, wobec kierowcy, może zostać orzeczony zakaz prowadzenia pojazdów, w szczególności, jeżeli sprawca wykroczenia spowodował zagrożenie bezpieczeństwa pieszego.

ŹródłoKPP Jasło
- Reklama -

Podobne artykuły

Subskrybuj
Powiadom o

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
- Reklama -

Ostatnie artykuły