wiadomości

kino

kalendarz

pogoda

ogłoszenia

Pół miliona złotych na jasielski budżet obywatelski – złóż projekt

Wyróżnione

Moje Jasło
Moje Jasło
Jasielski portal informacyjny. Poznaj Jasło z innej strony! Aktualne wydarzenia w Jaśle, ankiety, wywiady ze znanymi jaślanami, ogłoszenia, zdrowie i uroda.

Od 15 marca do 30 kwietnia każdy mieszkaniec Jasła może złożyć w ramach budżetu obywatelskiego projekt, który jego zdaniem powinien zostać zrealizowany. Propozycje po weryfikacji zostaną poddane głosowaniu, a zwycięskie zostaną wykonane. Na ten cel, z budżetu miejskiego, przeznaczono 500 tysięcy złotych.


W tym roku na projekty w ramach budżetu obywatelskiego zarezerwowaliśmy pół miliona złotych. Jest to kwota pozwalająca na zrealizowanie inwestycji, które mogą okazać się bardzo ciekawe i ważne dla naszego miasta.
Burmistrz Ryszard Pabian
Ryszard Pabian – Burmistrz Miasta Jasła
- Reklama -

Składanie projektów

Propozycję projektu do budżetu obywatelskiego może złożyć mieszkaniec Jasła, który ukończył 13 lat (listę poparcia projektu musi podpisać co najmniej 25 mieszkańców). Projekt musi być realizowany na terenie będącym własnością Miasta, a jego realizacja musi być zakończona w 2020 roku (Ważne! Celem projektu nie może być opracowanie dokumentacji projektowej – projektu budowalnego, architektonicznego itd.).

Formularze z propozycjami projektów zostaną poddane weryfikacji przez powołany specjalnie w tym celu zespół, który będzie oceniał zgodność złożonych projektów z przepisami prawa, możliwość wykonania technicznego oraz kosztorys. Formularze zgłoszeniowe projektów dostępne będą w Urzędzie Miasta Jasła oraz na stronie internetowej konsultacje.um.jaslo.pl od 15 marca.

Głosowanie

Zagłosować na dany projekt będzie można jednorazowo za pomocą Miejskiego Systemu Konsultacji Społecznych lub za pomocą karty do głosowania wydanej w punkcie informacji Urzędu Miasta w Jaśle.

Pytania dotyczące budżetu obywatelskiego, zarówno merytoryczne jak i techniczne, można kierować Urzędu Miasta w Jaśle tel.13 44 86 319, email: jbo@um.jaslo.pl

Harmonogram budżetu obywatelskiego Jasła na rok 2020:

  • składanie propozycji projektu – od 15 marca do 30 kwietnia 2019 r.
  • weryfikacja złożonych projektów – do 31 maja 2019 r.
  • publikacja wyników weryfikacji – do 10 czerwca 2019 r.
  • wniesienie pisemnego odwołania w sprawie projektu niedopuszczonego do głosowania – 3 dni od daty opublikowania listy projektów
  • rozpatrzenie wniesionego odwołania – do 30 czerwca 2019 r.
  • sporządzenie i ogłoszenie listy projektów poddanych głosowaniu – do 15 lipca 2019 r.
  • głosowanie – do 30 września 2019 r. (co najmniej 21 dni głosowania)
  • zatwierdzenie listy projektów do realizacji oraz ich upublicznienie – do 31 października 2019 r.

Realizacja zatwierdzonych projektów nastąpi w 2020 roku.

- Reklama -

Podobne artykuły

1 KOMENTARZ

Subskrybuj
Powiadom o

1 Komentarz
oceniany
najnowszy najstarszy
Inline Feedbacks
View all comments
Teresa
14 marca, 2019 18:34

Jeśli system nie został uszczelniony to szykuje się powtórka z zeszłorocznej rozrywki.

- Reklama -

Ostatnie artykuły