wiadomości

kino

kalendarz

pogoda

ogłoszenia

Strona głównaAktualnościPOKONAĆ RAKA I WRÓCIĆ DO GRY

POKONAĆ RAKA I WRÓCIĆ DO GRY

Kuba ma 22 lata, jest siatkarzem. Życie go mocno doświadczyło, wychowywała go babcia. Rok 2016 miał być przełomowym momentem w jego życiu – zdał maturę i miał zagrać w I Lidze w siatkę. Ten sport  jest pasją, która pokierowała jego życiem. Dorastając na boisku wykształcił ducha walki, wiedział, że chcieć znaczy móc. Jednak rok, który miał być początkiem spełnienia marzeń przyniósł ciężką chorobę. Mięsak maziówkowy- taką diagnozę usłyszał Kuba,jednak chęć  życia była silniejsza i po rocznym leczeniu wrócił do gry. W 2018 i 2019  znalazł się w najlepszej dziesiątce w Plebiscycie na najpopularniejszych sportowca Podkarpackiego Trójmiasta.

Kiedy wydawało się, że wszystko wraca do normy – rak ponownie zaatakował. Tym razem lekarze w Polsce stwierdzili, że chemia nie pomoże, że konieczna jest amputacja.Nowotwór daje szybko przerzuty, zazwyczaj po amputacji osoba żyje do 5 lat. Dla człowieka, który od młodych lat był aktywny i który ma przed sobą całe życie to wyrok.

W pierwszej chwili pojawiło się zwątpienie i bezsilność. Ale udało nam się dotrzeć do Kliniki w Monachium. Wysłaliśmy wszystkie dokumenty i po oczekiwaniu dostaliśmy informację, że mięsak, który ma Kuba – może być leczony. Niestety koszt to 30 tys. euro. Jeśli będziemy mieć całą kwotę, możemy zacząć leczenie nawet w najbliższym tygodniu.

Dlatego błagamy Państwa o pomoc by uratować rękę i życie Kuby.

Pomóc Kubie można dokonując wpłaty na konto:

Santander Bank

31 1090 2835 0000 0001 2173 1374

Tytułem: “2252 pomoc dla Kuby Procanina”

Więcej informacji na stronie https://www.kawalek-nieba.pl/kuba-procanin/

Moje Jasło
Moje Jasło
Jasielski portal informacyjny. Poznaj Jasło z innej strony! Aktualne wydarzenia w Jaśle, ankiety, wywiady ze znanymi jaślanami, ogłoszenia, zdrowie i uroda.
Subskrybuj
Powiadom o

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Najnowsze artykuły