wiadomości

kino

kalendarz

pogoda

ogłoszenia

Podsumowanie VI kadencji Rady Powiatu w Jaśle

Wyróżnione

Moje Jasło
Moje Jasło
Jasielski portal informacyjny. Poznaj Jasło z innej strony! Aktualne wydarzenia w Jaśle, ankiety, wywiady ze znanymi jaślanami, ogłoszenia, zdrowie i uroda.
- Reklama -

Dobiegła końca kolejna, VI już kadencja Rady Powiatu i Zarządu Powiatu w Jaśle. Była to wyjątkowa kadencja. Nie tylko dlatego, że była najdłuższa, a w trakcie jej trwania wybuchła pandemia COVID-19 i wojna w Ukrainie. Przede wszystkim dlatego, że Zarządowi Powiatu Jasielskiego udało się zrealizować inwestycje o wartości ponad 315 milionów złotych!

W piątek, 26 kwietnia br., w sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego w Jaśle, odbyła się ostatnia już, podsumowująca VI kadencję, XCI Sesja Rady Powiatu.

Podczas obrad podjęto Uchwałę dotyczącą przyjęcia regulaminu korzystania z wirtualnej strzelnicy usytuowanej w I Liceum Ogólnokształcącym w Jaśle. Kolejną kwestią było przyjęcie Powiatowej Strategii Rozwiązywania Problemów Społecznych dla Powiatu Jasielskiego na lata 2023 – 2030.

Podczas sesji, Radni zdecydowali o zmianie Uchwały budżetowej Powiatu Jasielskiego na rok 2024 oraz zmianie Wieloletniej Prognozy Finansowej Powiatu Jasielskiego na lata 2024 – 2030.

Przyjęto także sprawozdania z realizacji Rocznego programu współpracy z organizacjami pozarządowymi i podmiotami prowadzącymi działalność pożytku publicznego za 2023 r. z działalności Powiatowego Urzędu Pracy w Jaśle za rok 2023; z działalności Komendy Powiatowej Policji w Jaśle za rok 2023; oraz raport Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Jaśle. Przedstawiona została również informacja o działaniach Prokuratury Rejonowej w Jaśle w 2023 r.

Poruszona została także kwestia przyszłych inwestycji mostowych, które zostaną zrealizowane na terenie Powiatu Jasielskiego. Ogłoszony został przetarg na realizację mostu w Chrząstówce. Ponadto, tworzone są dokumentacje projektowe dotyczące następujących zadań:

  1. „Rozbudowa mostu w km 8+087 na cieku Lublica w ciągu drogi powiatowej
    Nr 1837R Kołaczyce – Sieklówka – Lubla w miejscowości Sieklówka”,
  2. „Rozbiórka i budowa nowego mostu w km 1+078  na cieku Czarny Potok w ciągu drogi powiatowej Nr 1887R Czeluśnica – Tarnowiec w miejscowości Czeluśnica”,
  3. Przebudowa przepustu w ciągu drogi powiatowej Nr 1840R Bieździadka – Gorajowice – Jasło w km 0+502 w miejscowości Bieździadka”,
  4. ,,Przebudowa mostu w ciągu drogi powiatowej Nr 1881R Dębowiec – Załęże – Osiek Jasielski w miejscowości Dębowiec”.

Na zakończenie Adam Pawluś – Starosta Jasielski, podsumował działania VI kadencji. W imieniu Zarządu Powiatu Jasielskiego, podziękował wszystkim Radnym za współpracę, dzięki której możliwe było zrealizowanie wielu ważnych, szczególnie dla mieszkańców Powiatu Jasielskiego, spraw i inwestycji. Swoje podziękowania skierował także do Rządu Polskiego, Parlamentarzystów, przedstawicieli Województwa, Burmistrzów, Wójtów oraz wszystkich, którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się do pozyskiwania środków i realizacji wielu zadań mających na celu ciągły rozwój Powiatu Jasielskiego.

Swoje podziękowania za współpracę złożyli również Robert Snoch – Przewodniczący Rady Powiatu w Jaśle oraz Anna Nigborowicz – Wiceprzewodnicząca Rady Powiatu w Jaśle. Wszyscy Radni otrzymali pamiątkowe dyplomy i upominki.

- Reklama -

Podobne artykuły

Subskrybuj
Powiadom o

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
- Reklama -

Ostatnie artykuły