wiadomości

kino

kalendarz

pogoda

ogłoszenia

Podsumowanie działań – „Trzeźwe popołudnie”

Wyróżnione

Moje Jasło
Moje Jasło
Jasielski portal informacyjny. Poznaj Jasło z innej strony! Aktualne wydarzenia w Jaśle, ankiety, wywiady ze znanymi jaślanami, ogłoszenia, zdrowie i uroda.
- Reklama -

Jasielscy policjanci zatrzymali 5 mężczyzn, którzy zdecydowali się kierować pojazdami mimo wypitego wcześniej alkoholu. To wynik wzmożonych kontroli w ramach działań „Trzeźwe popołudnie”. Funkcjonariusze łącznie sprawdzili trzeźwość ponad 800 kierujących pojazdami.

W miniony piątek, w godz. 15 – 21 na terenie powiatu jasielskiego funkcjonariusze, wyposażeni w przenośne urządzenia do badania stanu trzeźwości, prowadzili działania „Trzeźwe popołudnie”. Celem akcji była poprawa bezpieczeństwa użytkowników dróg i eliminowanie z ruchu tych, którzy stwarzają realne zagrożenia, przede wszystkim nietrzeźwych kierowców. Policjanci skontrolowali w tym czasie 825 kierowców.

Podczas prowadzonej akcji policjanci ujawnili 2 kierujących, którzy po wypiciu alkoholu zdecydowali się wsiąść za kierownicę samochodu. Pierwszy z nich wpadł w ręce policjantów w Szebniach. 41-letni mieszkaniec gminy Tarnowiec został zatrzymany do kontroli i poddany badaniu. Policyjny alkomat wskazał w jego organizmie 0,5 promila alkoholu. Drugi kierujący to 72-letni mieszkaniec Jasła. Mężczyzna po godz. 16, na ulicy Baczyńskiego cofając uderzył w inny pojazd. Dzięki właściwej reakcji świadków policjanci szybko dotarli do sprawcy kolizji. 72-latek został przebadany na stan trzeźwości – miał 2,2 promila alkoholu w organizmie. Obaj mężczyźni stracili uprawnienia do kierowania pojazdami. Za popełnione przestępstwa odpowiedzą przed sądem. 

Podczas prowadzonych działań funkcjonariusze stanowczo reagowali także wobec niechronionych uczestników ruchu drogowego, m.in. rowerzystów, którzy wieczorem kierowali rowerami po drogach publicznych bez wymaganego oświetlenia lub stwarzali stylem jazdy zagrożenie dla innych uczestników ruchu. W trakcie kontroli mundurowi ujawnili 3 nietrzeźwych rowerzystów. Mężczyźni zgodnie z nowelizacją przepisów karnych, kierując rowerem w stanie nietrzeźwości, popełnili wykroczenie. Niemniej jednak winni liczyć się z surowymi konsekwencjami.

Policjanci reagują na każde zgłoszenie i dokładają wszelkich starań by zatrzymać nietrzeźwego kierowcę zanim dojdzie do tragedii. Dzięki szybkiej reakcji funkcjonariusze w minioną środę zatrzymali obywatela Rumunii, który jadąc ciężarowym dafem z naczepą, stwarzał realne zagrożenie dla innych na drodze. Właściwa postawa świadków przyczyniła się do wyeliminowania niebezpieczeństwa. Policjanci zatrzymali opisany samochód na ulicy Wojska Polskiego. Kierujący nim 52-letni obywatel Rumunii miał 1,3 promila alkoholu w organizmie.  

Bezpieczeństwo jest naszym wspólnym dobrem, apelujemy zatem – jeśli widzisz, że nietrzeźwy chce prowadzić pojazd nie pozwól na to!  

ŹródłoKPP Jasło
- Reklama -

Podobne artykuły

Subskrybuj
Powiadom o

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
- Reklama -

Ostatnie artykuły