wiadomości

kino

kalendarz

pogoda

ogłoszenia

Podrzucali śmieci – zostali przyłapani przez kamery

Wyróżnione

Moje Jasło
Moje Jasło
Jasielski portal informacyjny. Poznaj Jasło z innej strony! Aktualne wydarzenia w Jaśle, ankiety, wywiady ze znanymi jaślanami, ogłoszenia, zdrowie i uroda.
- Reklama -

Resztki mebli, dywany, kanapy, opony to tylko niektóre rzeczy, jakie można zobaczyć pod kontenerami na jasielskich osiedlach. Wiele osób wciąż nie zdaje sobie sprawy z faktu, że wyrzucanie śmieci poza wyznaczonymi do tego miejscami jest karalne.

Nie można postawić kanapy obok osiedlowego śmietnika i liczyć na to, że ktoś ją wywiezie. Koszty ponoszą wówczas wszyscy mieszkańcy. Odpady można zawieźć i bezpłatnie oddać do Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych przy ul. Żniwnej w Jaśle – wystarczy zabrać ze sobą dokument tożsamości.

Niestety coraz częściej zdarza się także celowe podrzucanie w pobliżu kontenerów odpadów wielkogabarytowych i to w hurtowych ilościach. Przypominamy, że jest to karalne. Podrzucający śmieci często myślą, że pozostaną anonimowi, tymczasem coraz więcej miejsc w Jaśle objętych jest całodobowym monitoringiem. Jak się okazuje, mimo obecności kamer, mieszkańcy w dalszym ciągu podrzucają odpady i płacą za to słono. Mandat może wynosić nawet do 500 zł plus koszt wywozu kontenera.

Informacje dotyczące sposobu i zakresu usług odbierania odpadów komunalnych w naszym mieście znajdują się pod linkiem https://www.infor.pl/akt-prawny/U78.2018.132.0003155,metryka,uchwala-nr-lxviii6952018-rady-miejskiej-jasla-w-sprawie-okreslenia-szczegolowego-sposobu-izakresu-swiadczenia-uslug-wzakresie-odbierania-odpadow-komunalnych-od-wlascicieli-nieruchomosci-izagospodarowa.html

- Reklama -

Podobne artykuły

6 KOMENTARZE

Subskrybuj
Powiadom o

6 komentarzy
oceniany
najnowszy najstarszy
Inline Feedbacks
View all comments
Zofia
10 grudnia, 2019 15:11

Wystarczy zobaczyć co się dzieje na dużym parkingu za Farą. Non stop stoją tam worki ze śmieciami pod koszami. Jakoś nikt z tym nic nie robi.

Teresa
10 grudnia, 2019 23:52

Co za czasy, że ludzie ludziom śmieci podrzucają 🙂

Olo
9 grudnia, 2019 14:35

Ahah hahaha geniusze idiociiiii

mariusz
9 grudnia, 2019 14:39
Odpowiedź na  Olo

Czemu idioci? Śmieci drożeją i niedługo każdy tak będzie robił. A wszystko zawdzięczamy pewnej Pani z Dabrówki i nieporadności władz miasta.

marcelo
9 grudnia, 2019 14:46
Odpowiedź na  mariusz

Są przepisy i trzeba ich przestrzegać a nie że każdy robi sobie co chce karać takich i to wysokimi karami !! wszyscy zrozumieją jak od nowego roku zaczną płacić drugie tyle za śmieci !

Iza
9 grudnia, 2019 14:56
Odpowiedź na  marcelo

Jasne ze tak. Takie mamy wspaniale wladze miasta. Trzech burmistrzow w pipidowie ktorej blizej do duzej wioski niz miasta. Koszty zycia tutaj sa niewspolmierne do tego co ta wiocha oferuje. Cofamy sie coraz bardziej kazdego roku. Teraz Krosno przy Jasle to metropolia.

- Reklama -

Ostatnie artykuły