wiadomości

kino

kalendarz

pogoda

ogłoszenia

Podróże samolotem – co warto wiedzieć o lotniskowych parkingach?

Wyróżnione

Moje Jasło
Moje Jasło
Jasielski portal informacyjny. Poznaj Jasło z innej strony! Aktualne wydarzenia w Jaśle, ankiety, wywiady ze znanymi jaślanami, ogłoszenia, zdrowie i uroda.
- Reklama -

Planując podróż samolotem, wiele osób skupia się na wyborze biletów lotniczych i organizacji bagażu. Tymczasem jeśli na lotnisko zamierzasz dotrzeć samochodem, równie ważna pozostaje kwestia jego parkowania na czas wyjazdu. Poniżej znajdziesz przydatne informacje o lotniskowych parkingach. Sprawdź, jak wybrać odpowiedni, żeby Twoja podróż przebiegła sprawnie i komfortowo.

Rodzaje parkingów lotniskowych

Na lotnisku można znaleźć różne rodzaje parkingów, z których każdy dostosowany jest do określonych potrzeb podróżnych:

  • parking przy terminalu – to bardzo wygodna, ale zdecydowanie najdroższa opcja. W niektórych miejscach taki parking może kosztować nawet ponad dwukrotnie więcej niż równie komfortowy, ale oddalony od terminala,
  • parking ekonomiczny – ta opcja jest tańsza, często znacznie. Samochód parkujesz co prawda na dalej od terminala, ale takie parkingi oferują transfer. Przykładem może być tu lotnisko Berlin Brandenburg – parking ekonomiczny oznacza zaledwie 10 – 12 minutowy dojazd do terminala. W mniejszych miastach czas transferu może być jeszcze krótszy,
  • parking pod dachem – niektóre lotniska oferują parkingi pod dachem chroniącym samochód przed niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi.
Rodzaje parkingów lotniskowych

Rezerwacja miejsca na parkingu

Jeśli wybierasz się w podróż w okresie dużego ruchu, na przykład w czasie wakacji, warto rozważyć wcześniejszą rezerwację miejsca na parkingu. Jest to zwykle konieczność również poza sezonem na dużych lotniskach. W Paryżu, Berlinie czy Monachium ruch jest spory przez cały rok, a różnice w opłatach za tańszy parking z transferem lub parking pod terminalem – duże. Dlatego, kiedy tylko zaplanujesz wyjazd i zarezerwujesz lot, pomyśl o parkingu. Wybierz odpowiedni dla Ciebie i dokonaj rezerwacji. Możesz to zrobić za pośrednictwem Internetu, np. korzystając z takiej strony jak https://parkos.pl/ . Dzięki temu unikniesz stresu związanego z brakiem wolnych miejsc i ewentualnym poszukiwaniem alternatywnego parkingu tuż przed wylotem.

Ceny i opłaty za parking przy lotnisku

Ceny za parking na lotnisku mogą znacząco się różnić w zależności od lokalizacji i rodzaju parkingu. Parking przy terminalu jest droższy niż parkingi ekonomiczne, jednak to nie oznacza, że wariant ekonomiczny jest zawsze tani. Ceny parkingów w dużych miastach, przy lotniskach o znacznym natężeniu ruchu są stosunkowo wysokie. Mniejsze lotniska o słabszym natężeniu ruchu to zwykle niższe ceny. Zwykle, nie oznacza jednak w każdym przypadku. W niektórych miejscach na świecie ceny gruntu są bardzo drogie, dlatego nawet przy mniejszym lotnisku opłaty za parking mogą być znaczne. Dlatego przed wyjazdem sprawdź, ile będzie Cię kosztował parking przy lotnisku i uwzględnij ten koszt w wydatkach związanych z podróżą.

Bezpieczeństwo samochodu

Bezpieczeństwo samochodu jest priorytetem dla podróżnych pozostawiających swoje auto na parkingu w pobliżu lotniska. Większość współczesnych parkingów przy lotniskach oferujących swoje usługi dba właściwie o klientów. Zawsze jednak przed rezerwacją miejsca upewnij się, że wybrany parking zapewnia odpowiednie środki zabezpieczające, takie jak monitoring, dozór i ogrodzenie. Nie pozostawiaj też cennych przedmiotów w widocznym miejscu w samochodzie.

Lotniskowe parkingi są wygodną opcją dla podróżnych, ale warto zwracać uwagę na ich rodzaj, cenę i poziom bezpieczeństwa. Planując podróż samolotem, pamiętaj o odpowiednio wczesnej rezerwacji miejsca parkingowego, żeby Twoja podróż przebiegła sprawnie i bez problemów.

- Reklama -

Podobne artykuły

- Reklama -

Ostatnie artykuły