wiadomości

kino

kalendarz

pogoda

ogłoszenia

Podpisano umowę na przebudowę drogi powiatowej wraz z budową mostu w Osobnicy

Wyróżnione

Moje Jasło
Moje Jasło
Jasielski portal informacyjny. Poznaj Jasło z innej strony! Aktualne wydarzenia w Jaśle, ankiety, wywiady ze znanymi jaślanami, ogłoszenia, zdrowie i uroda.
- Reklama -

Jeszcze w tym roku mieszkańcy Osobnicy będą korzystać z nowego mostu w ciągu drogi powiatowej nr 1868R. 24 maja br. w Osobnicy odbyło się spotkanie poświęcone podpisaniu umowy na realizację zadania pn., Przebudowa i rozbudowa drogi powiatowej nr 1868R Trzcinica – Osobnica – Cieklin w km 2+710 – 3+362 wraz z budową mostu w km 2+831 w miejscowości Osobnica”. Inwestycja ta kosztować będzie ponad 4 mln zł.

Realizacja przedmiotowej inwestycji przyczyni się do znacznej poprawy bezpieczeństwa i komfortu mieszkańców. Stan techniczny istniejącego mostu na rzece Bednarka pozostawia wiele do życzenia. Obiekt ten powstał w 1974 roku i od tego czasu pojawiła się silna korozja obejmująca dźwigary sztabowe przęseł i płytę żelbetową. Występują także liczne ubytki w betonie, a zniszczona dylatacja powoduje przecieki na podpory mostu. To wszystko wpływa na ograniczenie jego nośności do 15 ton. Po przebudowanie zwiększy się ona do 40 ton zapewniając dużo większe możliwości transportowe.  

Inwestycja obejmuje rozbiórkę istniejącego mostu i budowę w jego lokalizacji nowego o konstrukcji płytowo –belkowej. Dodatkowo zostanie przebudowana i poszerzona jezdnia do 6 m, która zyska nową nawierzchnię bitumiczną. Zakres prac obejmuje również m.in. przebudowę zjazdów i skrzyżowań, odwodnienie jezdni poprzez studzienki ściekowe i umocnienie odcinków rowów oraz budowę chodnika o szerokości 1,5 m. Na ostatnim etapie zostanie wykonane oznakowanie poziome i pionowe wraz z urządzeniami bezpieczeństwa ruchu drogowego.

Wartość inwestycji wynosi 4.197.893,05 zł brutto, w tym: dofinansowanie z rezerwy subwencji ogólnej budżetu państwa (do 50%) 2.098.946,00 zł i dofinansowanie od Gminy Jasło: 800 000,00 zł. Pozostałe środki pochodzą z budżetu Powiatu Jasielskiego.

Wykonawcą jest konsorcjum firm: Przedsiębiorstwo Robót Drogowo –Mostowych Sp. z o.o. w Jaśle i REMOST Sp. z o.o. z Dębicy. Zadanie zostanie zrealizowane w terminie do 6 miesięcy od dnia podpisania umowy.

Podziękowania dla europosła Bogdana Rzońcy

Na spotkaniu obecny był poseł do Parlamentu Europejskiego Bogdan Rzońca, dzięki któremu na przestrzeni lat udało się zrealizować wiele podobnych zadań w powiecie jasielskim. Doskonałym tego przykładem jest chociażby budowa mostów na rzece Ropie w Przysiekach, na rzece Jasiołce, w Dobrucowej i w Cieklinie. Poseł przyczynił się także do realizacji ogromnych inwestycji takich jak rozbudowa Szpitala Specjalistycznego w Jaśle, budowa Komendy Powiatowej Policji w Jaśle oraz budowa Ośrodka Zdrowia w Święcanach. 

Należy podkreślić, że to dzięki europosłowi udało się uratować siedzibę i zapewnić dalszy rozwój PKP Cargo, które za rządów Platformy Obywatelskiej miało zostać zlikwidowane. Jego zasługą jest także utworzenie Wojewódzkiej Siedziby Polskiej Spółki Gazownictwa w Jaśle.

Starosta Jasielski Adam Pawluś podziękował europosłowi za okazane wsparcie i pomoc, przekazując mu statuetkę św. Jana Nepomucena – patrona mostów chroniącego od klęsk powodzi, autorstwa regionalnego artysty Antoniego Bolka z Załęża.

Bogdan Rzońca należy do jednych z najbardziej aktywnych europosłów, który odważnie podejmuje trudne tematy pracując na rzecz naszego regionu. Wielkim echem odbiła się zorganizowana przez niego w Brukseli wystawa fotograficzna o zburzeniu przez Niemców w czasie wojny Jasła. W wydarzeniu, które przykuło uwagę całego świata, poza zaproszoną młodzieżą i gośćmi uczestniczyli samorządowcy i przedstawiciele instytucji kultury z powiatu jasielskiego.

Za zwrócenie uwagi na kwestię zniszczenia Jasła i problem reparacji wojennych podziękował posłowi wicestarosta Tadeusz Gorgosz wręczając mu okolicznościowy grawerton.

W podpisaniu umowy uczestniczyli m.in.: poseł do Parlamentu Europejskiego Bogdan Rzońca, starosta jasielski Adam Pawluś, wicestarosta jasielski Tadeusz Gorgosz, wójt gminy Jasło Wojciech Piękoś, dyrektor PZD w Jaśle Katarzyna Kaszowicz, naczelnik Wydziału Inwestycji Starostwa Powiatowego w Jaśle Ewa Dubiel oraz ze strony wykonawcy Adam Matuszewski i Zbigniew Brączyk.

- Reklama -

Podobne artykuły

Subskrybuj
Powiadom o

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
- Reklama -

Ostatnie artykuły