wiadomości

kino

kalendarz

pogoda

ogłoszenia

Pod budynkiem Sądu w Jaśle zapalono znicze. Cała Polska protestuje po tragicznej śmierci 30-latki

Wyróżnione

Moje Jasło
Moje Jasło
Jasielski portal informacyjny. Poznaj Jasło z innej strony! Aktualne wydarzenia w Jaśle, ankiety, wywiady ze znanymi jaślanami, ogłoszenia, zdrowie i uroda.
- Reklama -

Jasło przyłączyło się do ogólnokrajowych protestów po tragicznej śmierci 30-latki w Pszczynie, która przez bierność lekarzy musiała umrzeć wraz z płodem. Dzisiaj o godzinie 18.00 pod budynkiem Sądu w Jaśle grupa ok. 80 jaślan zebrała się, żeby uczcić jej pamięć i zapalić znicze. Towarzyszyły im transparenty z hasłami „Twoja mama? Siostra? Córka? Koleżanka? Która będzie następna?”

Informacje o tragedii nagłośniła pod koniec października Jolanta Budzowska, pełnomocniczka rodziny zmarłej. Kobieta trafiła do szpitala w 22. tygodniu ciąży.

Wnuczka przewróciła się podczas zabawy i rozbiła nos. Był duży krwotok. Córka pojechała z nią do szpitala do Bielska-Białej. Jak wracała ze szpitala, zadzwoniła i powiedziała, że chyba odeszły jej wody, pewnie ze stresu. Dostała skierowanie do szpitala w Pszczynie – relacjonowała dla „Uwaga” TVN matka 30-letniej Izabeli.

Kobieta robiła wcześniej badania, z których wynikało, że dziecko może mieć poważne wady. Zdecydowała się jednak donosić ciąże. Gdy samopoczucie ciężarnej znacznie się pogorszyło lekarze pozostali bierni i czekali aż płód umrze.

Matka zmarłej wyjawiła dziennikarzom TVN treść SMS-a od córki – Dziecko waży 485 gramów. Na razie dzięki ustawie aborcyjnej muszę leżeć. I nic nie mogą zrobić. Zaczekają aż umrze lub coś się zacznie, a jeśli nie, to mogę spodziewać się sepsy. Przyspieszyć nie mogą. Musi albo przestać bić serce, albo coś się musi zacząć.

Niestety jej przypuszczenia okazały się trafne i nie doczekała się cesarskiego cięcia. Zmarła po dobie od stwierdzenia zgonu płodu na skutek wstrząsu septycznego.

Pod budynkiem Sądu w Jaśle zapalono znicze. Cała Polska protestuje po tragicznej śmierci 30-latki
Fot. Czytelnik

Ta tragiczna i bezsensowna śmierć budzi ogromne emocje. W całej Polsce trwają wielotysięczne demonstracje, w których ludzie wyrażają swój gniew wobec skutków zaostrzenia prawa aborcyjnego. Czy dało by się uniknąć tej tragedii, gdyby nie strach lekarzy przed prawnymi konsekwencjami terminacji zagrożonej ciąży?

- Reklama -

Podobne artykuły

19 KOMENTARZE

Subskrybuj
Powiadom o

19 komentarzy
oceniany
najnowszy najstarszy
Inline Feedbacks
View all comments
jimmy
6 listopada, 2021 20:29

dopóki jesteś płodem to chroni cię prawo, bo jesteś już życiem. a życie od poczęcia należy chronić. ale jak już pojawisz się na świecie i masz pecha być kobietą to ta forma żywego stworzenia już nie podlega ochronie. gdzie tu jest logika?

Kornelia
6 listopada, 2021 20:45
Odpowiedź na  jimmy

Obrońcy życia to specyficzna sekta dla której płód ma większe znaczenie i prawa niż żywy czlowiek

Ewwwa
6 listopada, 2021 22:23
Odpowiedź na  jimmy

Nik męski a komentarz pisała kobieta. Zalajkowałam, ale nie widzę powodu takiego ukrywania płci.

Iwa
6 listopada, 2021 22:37
Odpowiedź na  Ewwwa

Powód jest jeden – głos kobiety g… znaczy kochana

Matka
6 listopada, 2021 21:29

Ktoś ma krew na rękach. Zbrodnicza ideologia nie może określać naszych obywatelskich praw! Chyba czas się otrząsnąć!

sama
6 listopada, 2021 21:39
Odpowiedź na  Matka

tylko po co ta ideologia? każdy z tych polityków popierających tą zbrodniczą ustawę o swoją żonę i córkę zadba, żeby taka sytuacja ją nie spotkała. kasa i wpływy. ideologia jest kiedy chodzi o życie szaraczków.

Anty PRL
6 listopada, 2021 21:48

GN-je tworzą prawo w oparciu o wytyczne Kai Godek, która słynie z tego że nienawidzi kobiet. Aż tak ważna dla PiS-u jest ta grupa wyborców? Fanatycznych poj…bów? Kto głosuje na PiS? Niech się zdecydują czy są partią zaściankową czy nowoczesną. Czasy przekupywania 500+ i entą emeryturą już dawno się skończyły. To nie przybliża nas do standardów socjalnych zachodu. Za to powoli odchodzimy od standardów moralnych cywilizowanego świata.

kali chce
6 listopada, 2021 22:10
Odpowiedź na  Anty PRL

Jak udowadnia Komisja Europejska daleko nam również pod innymi względami.

Ola
6 listopada, 2021 21:50

Jakim trzeba być potworem żeby patrzeć jak młoda kobieta powoli umiera? I lekarze i pielęgniarki doskonale wiedzieli co się dzieje. Pamiętam odwrotną sytuację sprzed kilku lat – to lekarz i pielęgniarki wprost krzyczeli na pacjentkę, która nie chciała się zgodzić na zabieg, bo uważała że dziecko jeszcze ma szanse, a oni wiedzieli że ona tego nie przeżyje jak będzie zwlekać.

Smutek
6 listopada, 2021 21:56
Odpowiedź na  Ola

Strach wszystko definiuje. Lekarze się bali, dobrze że są media które się nie boją. Chyba zbyt wygodni stali się zwykli ludzie. Dziś komunizm i faszyzm nie napotkałby żadnych oporów. Nie było by walki o wolność

Kama
6 listopada, 2021 22:18

Roześmiane emotki pod postem na Facebooku odnośnie śmierci ciężarnej kobiety to grube przegięcie 🙁 Wstydźcie się, nie jesteście ludźmi…

Irka
6 listopada, 2021 22:46

Smutek, żal i zwątpienie. I jak tu rodzić dzieci jeśli nie wiemy co nas czeka? A może nas czekać śmierć..

Alii
7 listopada, 2021 05:03

Pała i gaz i ciasne drzwi tyle by zostało pod sądem gdyby normalnie było

onna
6 listopada, 2021 22:00

A Krwawy Adaś gdzie był?

Herr Aus
6 listopada, 2021 22:14

Ich liebe Deutschland! Polacy dobrze dobrze – sehr gut!

Prawda jest jedna
6 listopada, 2021 22:07

Ale tłumy!!!! Wymiatają! Pytanie od kogo kasę dostali, żeby d… ruszyć? No i co, takie rzeczy się nie zdarzały wcześniej? Pisze jak byk: „Kobieta robiła wcześniej badania, z których wynikało, że dziecko może mieć poważne wady. Zdecydowała się jednak donosić ciąże.” Tak zdecydowała i tak się stało. Chwała tej kobiecie, a wstyd tym co robią z tego szopkę!

jaaa
6 listopada, 2021 22:32
Odpowiedź na  Prawda jest jedna

podjęła decyzję zgodną ze swoim sumieniem. chciała urodzić dziecko mimo wad wrodzonych. ale żywe dziecko. nie podjęła decyzji że chce umrzeć !!! to inni zdecydowali że ma nosić w sobie płód, który umiera i powoli zakaża jej organizm. czy miała sama przeprowadzić na sobie zabieg?

Wojtek
6 listopada, 2021 20:54

Tylko [wymoderowano] ze starostwa przyszła na protest, brawo pani […], a inne panie niech sie wstydzą

123456
6 listopada, 2021 21:05
Odpowiedź na  Wojtek

Marna prowokacja trolu. Ktoś ci płaci za jątrzenie i skłócanie ludzi? Ile masz od wpisu?

- Reklama -

Ostatnie artykuły