wiadomości

kino

kalendarz

pogoda

ogłoszenia

Płać mniej za ubezpieczenie mieszkania w Jaśle dzięki tym sposobom

Wyróżnione

Moje Jasło
Moje Jasło
Jasielski portal informacyjny. Poznaj Jasło z innej strony! Aktualne wydarzenia w Jaśle, ankiety, wywiady ze znanymi jaślanami, ogłoszenia, zdrowie i uroda.
- Reklama -

Ubezpieczenie mieszkania jest niezwykle istotne, jednak każdego roku trzeba za nie płacić. W czasie szalejącej inflacji zasadne staje się zatem pytanie dotyczącego tego, w jaki sposób można zaoszczędzić na polisie, nie tracąc jednocześnie pożądanej ochrony. Oto kilka przydatnych porad dla każdego właściciela nieruchomości w Jaśle.

Wybierz wyłącznie potrzebny Ci zakres ochrony

Kluczowym aspektem wpływającym na cenę ubezpieczenia nieruchomości jest zakres gwarantowanej w jego ramach ochrony. Im więcej potencjalnych ryzyk i przedmiotów obejmuje polisa, tym droższa jest w zakupie, dlatego warto zrezygnować ze zbędnych zapisów i ograniczyć się wyłącznie do najbardziej prawdopodobnych niebezpieczeństw. Przykładowo, jeżeli mieszkasz na ostatnim piętrze, niepotrzebna jest Ci ubezpieczenie mieszkania z ochroną przed zalaniem przez sąsiada z góry.

Ustanów wysoki udział własny w szkodzie

Czym jest udział własny? To kwota, o którą towarzystwo pomniejszy odszkodowanie, jeżeli dojdzie do szkody. Może być ona wyrażona zarówno procentowo, jak i w liczbach bezwzględnych – np. na poziomie 200 zł albo 2% wartości powstałych zniszczeń. Oznacza to, że jeżeli szkoda została wyceniona np. na 500 zł, rekompensata zostanie pomniejszone do 300 zł. Im wyższy wkład własny, tym niższa składka za każdą polisę, również za ubezpieczenie domu z drewna.

Dokładna wycena nieruchomości i wyposażenia

Nie zalecamy zaniżania wyceny mieszkania ani wyposażenia, rekomendujemy natomiast rzetelne podejście do tej kwestii, tak aby oszacowana kwota w jak największym stopniu odpowiadała rzeczywistości. Jeśli chodzi o wyposażenie, warto pamiętać, że jego poszczególne elementy mogą być wyceniane osobno i zdecydowanie warto to robić, aby niepotrzebnie nie przepłacać za polisę. Dotyczy to nie tylko właścicieli, ale również najemców – więcej informacji na temat ubezpieczenia dla mieszkańców Jasła, którzy wynajmują u kogoś mieszkanie, znajdziesz pod adresem https://www.ubezpieczeniemieszkania.pl/blog/najemca-a-ubezpieczenie-mieszkania.

Zastosowanie dodatkowych zabezpieczeń przeciwwłamaniowych

Jednym z czynników, które w największym stopniu przyczyniają się do podwyższenia składki ubezpieczeniowej, jest ochrona przed skutkami włamania i kradzieży. Warto zatem jak najbardziej ograniczyć prawdopodobieństwo wystąpienia takiego zdarzenia poprzez zastosowanie skutecznych rozwiązań antywłamaniowych. Jak pokazują statystyki, ich wdrożenie pozwala na zredukowanie składki nawet o 20-30%.

Niezgłaszanie małych szkód

Z kolei doświadczenie dowodzi, że niezgłaszanie niewielkich szkód może być dobrą decyzją z punktu widzenia ceny ubezpieczenia. Dlaczego? Ponieważ każde odszkodowanie wypłacone z Twojej polisy oznacza wyższą składkę w kolejnych kilku latach. Jeżeli więc dojdzie do szkody np. na 100 czy 200 zł, której wystąpienie kwalifikuje się do odszkodowania, warto dokładnie przekalkulować, czy naprawa we własnym zakresie nie byłaby opłacalniejsza. Jeśli natomiast planujesz większe prace modernizacyjne w lokalu, zastanów się, czy warto kupić ubezpieczenie mieszkania na czas remontu?

Opłacenie składki jednorazowo

Wiele firm daje możliwość rozłożenia składki na raty, jednak przeważnie wiąże się to z wyższą ceną. W takiej sytuacji z czysto finansowego punktu widzenia lepszym rozwiązaniem jest więc opłacenie jej jednorazowo.

Porównuj oferty

Gdy uda Ci się znaleźć kilka ofert, których warunki w równym stopniu Ci odpowiadają, porównaj ich ceny i zdecyduj się na najtańsze ubezpieczenie.

- Reklama -

Podobne artykuły

- Reklama -

Ostatnie artykuły