wiadomości

kino

kalendarz

pogoda

ogłoszenia

Pierwsze miejsce dla solistki z Jasła – Karoliny Polak na ogólnopolskim festiwalu

Wyróżnione

Moje Jasło
Moje Jasło
Jasielski portal informacyjny. Poznaj Jasło z innej strony! Aktualne wydarzenia w Jaśle, ankiety, wywiady ze znanymi jaślanami, ogłoszenia, zdrowie i uroda.
- Reklama -

23 kwietnia br. w Wołominie odbył się Festiwal Piosenki Dwudziestolecia Międzywojennego im. Wiery Gran. Po wstępnych kwalifikacjach jasielska solistka znalazła się w finale, w kategorii do 15 lat.

Karolina wzruszająco zaśpiewała piosenkę „Mein Jidishe Mame” z rep. Hanki Ordonówny, za co otrzymała, w swojej kategorii, I nagrodę. Festiwal miał zasięg ogólnopolski, a wokaliści prezentowali największe przedwojenne przeboje np. „Ada to nie wypada” czy „Rebeka”. Solistkę do konkursu i aranżację fortepianową do utworu przygotowała Ewa Grzebień.

W kwietniu br.  odbył się również IV Ogólnopolski Internetowy Konkurs Piosenki Religijnej „Któż jak Bóg”, zorganizowany przez Wspólnotę  Muzyczną” Credo”, mieszczącą się w Peweli Ślemieńskiej. W konkursie udział wzięła Karolina Polak z piosenkami „Aniele słabych” i „Kiedy smutek się zmiesza z wieczorem”, otrzymując największą ilość punktów za swoje interpretacje. Ostatecznie otrzymała I nagrodę w kategorii do 18 lat. Aranżacje do piosenek wykonał Wojciech Nowicki, instruktor i instrumentalista JDK. Wokalistkę do konkursu przygotowała Ewa Grzebień.

ŹródłoJDK
- Reklama -

Podobne artykuły

Subskrybuj
Powiadom o

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
- Reklama -

Ostatnie artykuły