wiadomości

kino

kalendarz

pogoda

ogłoszenia

Pielęgniarka chce zreformować jasielską służbę zdrowia

Wyróżnione

Moje Jasło
Moje Jasło
Jasielski portal informacyjny. Poznaj Jasło z innej strony! Aktualne wydarzenia w Jaśle, ankiety, wywiady ze znanymi jaślanami, ogłoszenia, zdrowie i uroda.
- Reklama -

Pielęgniarstwo to nie tylko mój wyuczony zawód, ale także moja pasja i powołanie dające mi możliwość pomagania innym – mówi Edyta Kurowska, która obecnie pracuje w Poradni Medycyny Pracy Szpitala Specjalistycznego w Jaśle. Na co dzień zajmuje się prowadzeniem dokumentacji medycznej, rejestruje wyniki badań i świadczeń medycyny pracy. Pani Edyta doradza także w zakresie bezpieczeństwa i higieny pracy.

Informatyzacja usprawni działanie przychodni

Edyta Kurowska od wielu lat jest pielęgniarką i ma wiele pomysłów na to, jak zwiększyć komfort pacjentów jasielskiego szpitala. W ślad za rozwojem  infrastruktury medycznej, modernizacją budynków i pomieszczeń przychodni powinien przebiegać proces informatyzacji.

Na podstawie swoich codziennych doświadczeń, uważam, że wdrożenie odpowiednich systemów informatycznych do zarządzania pracą przychodni, w tym przychodni medycyny pracy, pozwoli na efektywniejsze i szybsze realizowanie zadań. Dobrym pomysłem byłoby np. wprowadzenie na wzór innych szpitali, medycznego portalu informacyjnego w całym szpitalu, który umożliwiałby pacjentom elektroniczną rezerwację usług, w tym usług w Przychodni Medycyny Pracy, oraz elektroniczny dostęp do ich dokumentacji medycznej. Powyższe działania bez wątpienia pozytywnie wpłynęłyby na jakość i szybkość obsługi pacjentów korzystających z usług jasielskiego szpitala. – zaznacza Edyta Kurowska.

Pielęgniarki są najbliżej ludzi

Politycy wiele obiecują i podejmują tematy, o których nie mają zielonego pojęcia. Natomiast pielęgniarki są najbliżej ludzi, znają problemy dotykające służbę zdrowia i pacjentów. Mają doświadczenie i gotowe rozwiązania. – Zadaniem pielęgniarki jest dbanie o pacjentów i służenie tym najbardziej potrzebującym. Właśnie dlatego zdecydowałam się kandydować do Rady Powiatu w Jaśle, bo to również służba! To ogromna odpowiedzialność, ale jednocześnie niepowtarzalna szansa na to, żeby coś zmienić w jasielskiej służbie zdrowia.

Czasem niewiele potrzeba, aby dokonać pozytywnych zmian. Wystarczy doświadczenie i rzadka dziś umiejętność wsłuchiwania się potrzeby ludzi. – Chciałabym działać na rzecz powiatu jasielskiego ponieważ jest to dla mnie ważne miejsce, mieszkam tu od urodzenia – deklaruje Edyta Kurowska.

Materiał wyborczy KWW Prawo i Sprawiedliwość

- Reklama -

Podobne artykuły

- Reklama -

Ostatnie artykuły