wiadomości

kino

kalendarz

pogoda

ogłoszenia

Piękno Jasła uchwycone w kadrze – wystawa fotografii Wiesława Telegi

Wyróżnione

Moje Jasło
Moje Jasło
Jasielski portal informacyjny. Poznaj Jasło z innej strony! Aktualne wydarzenia w Jaśle, ankiety, wywiady ze znanymi jaślanami, ogłoszenia, zdrowie i uroda.
- Reklama -

Choć za oknem padający deszcz nie sprzyjał wyjściu z domu, na otwarciu wystawy „Jasło w obiektywie Wiesława Telegi” w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Jaśle pojawiło się liczne grono czytelników, przyjaciół, znajomych i sympatyków talentu fotograficznego autora.

To szare popołudnie jest rozświetlone pięknem zdjęć naszego miasta, które możemy pokazać  – powiedziała witając zebranych gości Dorota Woźnica, dyrektor Biblioteki.

Spoglądając na nie, przychodzi mi na myśl jedno słowo „czułość”, które wyraża wrażliwość, podziw, szacunek autora do Jasła i jego mieszkańców

Dorota Woźnica

Fotograf ukazuje miasto w kilku odsłonach. Zachwycają go stare kamienice, jasielskie zabytki, a przede wszystkim szczegóły architektoniczne, które wnikliwie potrafi dostrzec: schody z piękną balustradą, stare drzwi, fragmenty dachów.

W architekturze najbardziej skupiam się na detalach – powiedział Wiesław Telega.

Autor jest także uważnym obserwatorem przyrody. Budzą podziw zdjęcia urokliwych stawów, leniwie płynącej rzeki, zachodu słońca, pól i łąk pełnych ziół, traw i kwiatów, przyrody otulonej w śniegowy puch. Zabiera zwiedzających na spacer nie tylko po centrum miasta, ale i jego obrzeżach, wszędzie tam, gdzie dostrzec można piękno i harmonię krajobrazu.

Praktycznie nie rozstaję się z aparatem. A moim wiernym towarzyszem podczas spacerów jest pies Fox – dodał.

Wiesław Telega – od ponad dziesięciu lat fotografuje Jasło, dokumentując jego życie społeczne i kulturalne. Jest aktywnym czytelnikiem, sympatykiem i przyjacielem Biblioteki, bierze udział w spotkaniach Klubu Powiększania Wyobraźni i Dyskusyjnego Klubu Książki „Liberatorium” oraz innych wydarzeniach, które organizuje Biblioteka.

Otwarcie wystawy odbyło się 9 marca 2022 roku.

Wystawa jest czynna do 30 kwietnia 2022 roku w godzinach otwarcia Biblioteki,
ul. Kołłątaja 1, I piętro.

ŹródłoMBP w Jaśle
- Reklama -

Podobne artykuły

Subskrybuj
Powiadom o

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
- Reklama -

Ostatnie artykuły