wiadomości

kino

kalendarz

pogoda

ogłoszenia

Pędził 109 km/h w terenie zabudowanym i wyprzedzał na przejściu dla pieszych. Okazało się, że był pijany

Wyróżnione

Moje Jasło
Moje Jasło
Jasielski portal informacyjny. Poznaj Jasło z innej strony! Aktualne wydarzenia w Jaśle, ankiety, wywiady ze znanymi jaślanami, ogłoszenia, zdrowie i uroda.
- Reklama -

Policjanci z Jasła zatrzymali pirata drogowego, który w obszarze zabudowanym przekroczył dozwoloną prędkość o 59 km/h i wyprzedzał na przejściu dla pieszych. Podczas kontroli okazało się, że mężczyzna jest nietrzeźwy. Badanie wykazało, że w organizmie ma ponad promil alkoholu.

W minioną sobotę, około godziny 15, policjanci ruchu drogowego, pełniący służbę w Przysiekach, podjęli czynności wobec kierującego osobowym oplem. Kierujący w obszarze zabudowanym jechał z prędkością 109 km/h. Ponadto, mężczyzna w Siedliskach Sławęcińskich, wyprzedził inny samochód, na przejściu dla pieszych. Podczas kontroli drogowej okazało się, że kierujący oplem jest nietrzeźwy. Policyjny alkomat wskazał w jego organizmie ponad promil alkoholu. 

Policjanci zatrzymali mężczyźnie prawo jazdy. Za popełnione wykroczenia został ukarany grzywną w wysokości 3 tys. złotych oraz 20 pkt. karnymi. Za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości grozi mu grzywna, kara ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności do lat 2.  

Policja przypomina:

Osoby kierujące pojazdem w stanie nietrzeźwości muszą liczyć się z dolegliwymi konsekwencjami finansowymi. Niezależnie od orzeczonej kary, sąd obligatoryjnie orzeka świadczenie pieniężne w wysokości nie mniejszej niż 5 tys.  złotych, w przypadku osoby po raz pierwszy dopuszczającej się tego czynu, oraz nie mniejszej niż 10 tys.  złotych, gdy osoba po raz kolejny kierowała pojazdem w stanie nietrzeźwości. 

ŹródłoKPP Jasło
- Reklama -

Podobne artykuły

Subskrybuj
Powiadom o

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
- Reklama -

Ostatnie artykuły