wiadomości

kino

kalendarz

pogoda

ogłoszenia

Oświadczenie radnego Krzysztofa Czeluśniaka w sprawie podwyżki podatku od nieruchomości

Wyróżnione

Moje Jasło
Moje Jasło
Jasielski portal informacyjny. Poznaj Jasło z innej strony! Aktualne wydarzenia w Jaśle, ankiety, wywiady ze znanymi jaślanami, ogłoszenia, zdrowie i uroda.
- Reklama -

Prezent Świąteczny +

Szanowni Mieszkańcy Jasła,

Chciałbym złożyć oświadczenie w sprawie planowanego przez Radę Miasta Jasła podjęcia decyzji dotyczącej podwyżki podatku od nieruchomości. Na ostatniej sesji podjęto pierwszą próbę podwyższenia podatku. Zakończyła się ona niepowodzeniem spowodowanym nieobecnością radnych z klubów RJS i PSPP. Kolejne głosowanie w tej sprawie odbędzie się 14 grudnia. Jak wielu z Państwa wie, już wówczas wyraziłem swoje głębokie niezadowolenie z zaproponowanego rozwiązania i nadal stanowczo sprzeciwiam się jego przyjęciu.

Wszyscy w pamięci mamy niedawną pandemię Covid-19, która odcisnęła piętno na życiu całej społeczności i wciąż jeszcze dotyka bliskich nam osób. W tym okresie ważne są dla nas myśli o nadchodzących świętach Bożego Narodzenia, które symbolizują czas jedności, radości i solidarności. W takim kontekście, mając na uwadze trudną sytuację wielu ludzi, uważam, że wprowadzenie podwyższonego podatku stanie się dużym dodatkowym obciążeniem dla mieszkańców Jasła.

Trudności finansowe związane z utratą miejsc pracy, pogorszenie się warunków działalności przedsiębiorstw i ich problemy z terminowym uiszczaniem płatności znajdują się szczególnie wysoko na liście wyzwań, przed jakimi stoi społeczność lokalna. Z tego powodu jestem zdeterminowany, aby bardzo głośno i stanowczo bronić naszych wspólnych interesów oraz prawa do godnego życia. Uchwalenie proponowanej podwyżki w okresie zbliżających się świąt stałoby w sprzeczności z instytucjonalnymi wartościami, które przez lata współtworzyliśmy jako społeczność miasta.

Wiem, że macie Państwo wiele uwag i zastrzeżeń dotyczących sposobów rozwiązywania kwestii gospodarczych oraz budżetowych. Chciałbym podkreślić, że moim priorytetem jako radnego jest reprezentowanie interesów całej społeczności i przyczynianie się do rozwoju naszego miasta. Jestem głęboko przekonany, że istnieje miejsce dla uczciwego kompromisu, w którym należy uwzględnić nasze rosnące potrzeby finansowe oraz dbać o dobro mieszkańców znajdujących się w różnych sytuacjach życiowych. Moja praca jako członka Rady Miasta zawsze będzie powiązana z troską o Państwa dobrobyt poprzez szukanie odpowiednich rozwiązań mających na celu ochronę naszych wspólnych interesów.

Jestem wdzięczny za okazane mi zaufanie i bardzo dziękuję za możliwość reprezentowania Państwa w Radzie Miasta Jasła. Zapewniam, że będę nieustannie walczył o respektowanie naszych praw i budowanie lepszej przyszłości dla nas wszystkich.

Życzę Państwu błogosławionych i pełnych pokoju świąt Bożego Narodzenia.

Z serdecznym pozdrowieniem,

Krzysztof Czeluśniak

- Reklama -

Podobne artykuły

11 KOMENTARZE

Subskrybuj
Powiadom o

11 komentarzy
oceniany
najnowszy najstarszy
Inline Feedbacks
View all comments
Olek
14 grudnia, 2023 14:10

Pieniędzy nie ma i nie będzie. Za to będą podwyżki pidatkow

mieszkaniec
14 grudnia, 2023 20:17

Jedyny który sprzeciwia się ekipie Pabiana. Tylko podwyżki i nic więcej! Nawet latarnie w tym mieście nie działają, za co chcecie jeszcze więcej kasy?? Jakie sa plusy mieszkania w tym super mieście żeby podwyższać podatki od nieruchomości?!

Andrzej Lechowski
14 grudnia, 2023 13:42

Dziękuję Panu Radnemu za wyrazy troski i życzenia świąteczne, ale tego roku Bożego Narodzenia w Polsce nie będzie. Święta Rodzina (Józef z ciężarną żoną nie przedarli się przez mury, kordony pograniczników, zasieki z drutu kolczastego, miotaczy gazem i armatek wodnych na granicy państwa i w naszych sercach.

Złośliwe aktywiszcze
14 grudnia, 2023 21:40

WASZE ULICE, NASZE KAMIENICE

iga
14 grudnia, 2023 23:13

Smutne jest to, że Jasło się wyludnia, młodzi stąd uciekają a wysokie podatki będą płacić seniorzy.

Drogie Jasło
14 grudnia, 2023 14:35

Czyli żeby przełożyć podwyżkę na po świętach? Taki jest wniosek radnego?

SZOK I NIEDOWIERZANIE
14 grudnia, 2023 21:12

comment image

Olo
14 grudnia, 2023 16:12

Ten Pan to w jakim świecie żyje ? Kolejny Braun?

Yogi
14 grudnia, 2023 16:55
Odpowiedź na  Olo

Jak ci nie przeszkadza to płać jeszcze więcej.
Podrożało wszystko a miasto nie ma nic do zaoferowania. Niedługo jaślanie będą zazdrościć tym, którzy nie muszą płacić miejskich podatków.

A co robi burmistrz? Rozwala kolejną kostke brukowa żeby przy Sokoła zrobić cuda wianki w ramach pseudo rewitalizacji.

lol
14 grudnia, 2023 19:53

Płatne oświadczenie ??? Po szkole specjalnej a takie mądrości….

Chamstwo
14 grudnia, 2023 21:04
Odpowiedź na  lol

Może też kiedyś zmądrzejesz i będziesz mieć własne zdanie. A może nawet napiszesz samodzielnie parę sensownych zdań. Trzymam kciuki!

- Reklama -

Ostatnie artykuły