wiadomości

kino

kalendarz

pogoda

ogłoszenia

Opiekacz do kanapek – czy warto kupić to urządzenie?

Wyróżnione

Moje Jasło
Moje Jasło
Jasielski portal informacyjny. Poznaj Jasło z innej strony! Aktualne wydarzenia w Jaśle, ankiety, wywiady ze znanymi jaślanami, ogłoszenia, zdrowie i uroda.
- Reklama -

Opiekacz do kanapek to urządzenie, z którego często korzystamy w kuchni. Może się również przydać w kuchni firmowej, a nawet w lokalach gastronomicznych. Przeczytaj artykuł i dowiedz się, który model wybrać.

Opiekacz do kanapek – do czego się przyda?

Opiekacz do kanapek jest urządzeniem, które może służyć do przygotowania kanapek, pieczenia gofrów oraz grillowania. Urządzenie to jest wyposażone w stałe płytki do trójkątnych kanapek. Można na nich przygotować ciepłe kanapki z serem oraz szynką. Wielofunkcyjny opiekacz pozwoli na przygotowanie grillowanych warzyw czy panini. Na niektórych opiekaczach mamy możliwość przygotowania też innych pyszności jak gofry. Przepyszne gofry możemy przygotować posiadając opiekacz z płytką do wypieku gofrów. Wybór opiekacza zależy przede wszystkim od indywidualnych potrzeb.

Opiekacze – które wybrać?

Moc opiekacza do kanapek to jeden z parametrów, który jest najważniejszy. Warto na to zwrócić uwagę przed zakupem takich urządzeń kuchennych. Jest to dla nas informacja, jak wydajne jest dane urządzenie. Od tego zależy także szybkie nagrzewanie opiekacza oraz jego funkcje. Wiele osób zastanawia się, czym charakteryzuje się fajny opiekacz i jaki będzie najlepszy, by przyrządzić grzanki. Dużo zależy od oczekiwań, jakie ma dana osoba. Urządzenie, które ma posłużyć tylko do wykonywania tostów nie musi mieć sporej mocy. Natomiast opiekacz, który ma więcej opcji jak na przykład grillowanie powinien osiągać moc powyżej 1000 W – w innym wypadku nie będzie wydajny.

Inne ważne funkcje to nienagrzewający się uchwyt czy rodzaj płytek grzewczych. Dla wielu osób znaczący wpływ ma także obudowa urządzenia czy dodatkowe funkcje jak możliwość regulacji temperatury. Wejdź na zestawienie.pl, gdzie dowiesz się potrzebnych informacji.   

Standardowe opiekacze czy te ulepszone?

Ciepłe przekąski można przyrządzić w opiekaczu 3w1. Takie urządzenie przyda się na przykład do kanapek typu panini czy gofrów. Jednak kupując sprzęt, który ma wyjmowane płyty, należy pamiętać o kilku sprawach.

Wymienne płyty powinny wchodzić w skład takiego urządzenia, najczęściej są to wkładki do tostów, gofrów, a także do grilla. Dzięki nim opiekacz można przekształcać w zależności od naszych potrzeb. Wymienne płyty opiekacza zazwyczaj są wpinane w prosty sposób, a do ich zablokowania służy suwak lub przycisk. W każdym zestawie powinna być instrukcja obsługi, dzięki której obsługiwanie urządzenia będzie prostsze. Przy zakupie warto zwrócić również uwagę na ruchomy zawias, najlepszy opiekacz będzie taki, który posiada elastyczne zawiasy. Dzięki temu nasze kanapki będą mogły mieć więcej składników, a przyrumienienie kanapek będzie odpowiednie. Lampka kontrolna to też ważny element, na który warto zwrócić uwagę podczas zakupów.    

- Reklama -

Podobne artykuły

- Reklama -

Ostatnie artykuły