wiadomości

kino

kalendarz

pogoda

ogłoszenia

Ogrzewanie na podczerwień – korzyści i zalety

Wyróżnione

Moje Jasło
Moje Jasło
Jasielski portal informacyjny. Poznaj Jasło z innej strony! Aktualne wydarzenia w Jaśle, ankiety, wywiady ze znanymi jaślanami, ogłoszenia, zdrowie i uroda.
- Reklama -

Coraz częściej zdarza się, że sztukując odpowiedniego sposobu ogrzewania naszych domów, wybieramy rozwiązania o neutralnym oddziaływaniu na zdrowie ludzi i naszej planety. W końcu ekologia jest bardzo ważna, tak, jak i dobre samopoczucie. Jest ono alternatywą dla tradycyjnego ogrzewania. Czy ogrzewanie na podczerwień wpisuje się w te cechy? Sprawdźmy. 

Ogrzewanie na podczerwień – ekologia i zdrowie

Poszukując ekologicznych rozwiązań pozwalających na ogrzewanie domu, wiele osób decyduje się skorzystać z podczerwieni. Nie bez powodu. Okazuje się, że rozwiązanie to ma całkowicie neutralny wpływ na środowisko. Nie emituje żadnych szkodliwych substancji, jak pyły, smog czy inne zanieczyszczenia. Dzięki temu przyczynia się do walki z globalnym ociepleniem. Dodatkowo jest idealnym pomysłem na jednoczesne ogrzanie pomieszczeń i poprawę swojego zdrowia. Nie od dziś wiadomo, że promieniowanie podczerwone, ze względu na swoje lecznicze działanie, wykorzystywane jest w sanatoriach, szpitalach (inkubatory dla noworodków) i wielu innych miejscach. Warto wiedzieć, że ze względu na promieniowanie, które przenika przez ściany i przedmioty, zapobiega rozwojowi pleśni i grzybów na ścianach. Dzięki temu minimalizuje ryzyko wielu chorób układu oddechowego i zniszczeń budynku. Minimalny ruch powietrza generowany przez promieniowanie podczerwone pozwala na redukcję przemieszczania się kurzu i pyłów, dzięki temu alergicy mogą odetchnąć z ulgą. Przy ogrzewaniu na podczerwień nie ma ryzyka powstawania efektu tzw. suchego powietrza, gdyż ogrzewa ono jedynie przedmioty i ludzi, a nie powietrze. 

Ogrzewanie elektryczne na podczerwień – jak działa?

Decydując się na ogrzewanie podczerwone w swoim domu, można spodziewać się wielu zalet wynikających z jego działania. Opiera się o przemieszczanie fal elektromagnetycznych, które mają zdolność do załamywania, skupienia i pochłaniania. Nośnikiem ciepła nie jest powietrze, tak, jak w tradycyjnych ogrzewaniach, lecz przedmioty, ściany, mury, ludzie i zwierzęta. Dzięki temu pozwalają na równomierny rozkład temperatury w mieszkaniu. Ogrzewanie w domu za pomocą podczerwieni jest wydajne i bezawaryjne, jednak powinno być zamontowane przez fachowca, który posiada wiedzę o prawidłowej instalacji tego typu ogrzewania. Skorzystanie z ogrzewania na podczerwień zapewni Wam długi czas spokojne ogrzewanie domu. Zatem nie czekajcie już dłużej i zamówcie ogrzewanie do Waszego domu lub mieszkania. Pozwoli to Wam cieszyć się nowym ogrzewaniem już tej zimy. 

- Reklama -

Podobne artykuły

- Reklama -

Ostatnie artykuły