Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka w Przedszkolu Miejskim Nr 3 w Jaśle

0
Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka

Każdy przedszkolak dobrze wie,
że kiedy 20 wrzesień zbliża się,
od najmłodszego, aż po starszaka,
wszyscy świętują Dzień Przedszkolaka

Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka jak co roku obchodzony jest 20 września. Święto to zostało ustanowione przez Sejm RP, aby podkreślić wagę edukacji przedszkolnej w rozwoju i edukacji  dzieci. Dzień ten ma także dostarczyć dzieciom kolejnych okazji do świętowania, wspaniałej zabawy oraz czerpania radości z bycia przedszkolakiem.

W tym dniu na dzieci z Przedszkola Miejskiego Nr 3 w Jaśle czekało wiele atrakcji i niespodzianek przygotowanych przez dyrektora i nauczycielki. Wśród nich znalazły się między innymi gry i zabawy integracyjne, malowanie twarzy, dmuchany zamek, konkurencje sportowe,  ozdabianie balonów, zabawy z chustą animacyjną, quizy  oraz dyskoteka przy ulubionych przebojach dziecięcych. Już od samego rana w każdej grupie panowała wesoła atmosfera. Symbolem tego dnia stały się kolory niebieski, czerwony, żółty i biały, które był widoczne na koszulkach przedszkolaków oraz balonikach trzymanych przez dzieci w rączkach.

Ten wyjątkowy dzień rozpoczął się od życzeń, które złożyła wszystkim dzieciom pani dyrektor Elżbieta Krzysiak obdarowując je prezentami – ,,wesołymi piłeczkami”. Nauczycielki w ramach społecznej kampanii ,,Cala polska czyta dzieciom’’ przeczytały wiersze :,,B. Szelągowskiej ,,W przedszkolu jak w domu’’, ,,Uśmiechnięta Zuzia’’ D .Dembskiej, ,,Chcę do przedszkola’’ J. Wybieralskiej oraz ,,Kredki’ ’L. Posyniak. Było również wspólne śpiewanie „Hymnu przedszkola”, tradycyjne przekazanie zaczarowanego klucza, który otwiera drzwi do krainy spełnionych marzeń oraz wypuszczenie balonów z marzeniami.

Nie zabrakło również słodkiego, a zarazem zdrowego poczęstunku w postaci koreczków owocowych. Wszyscy bawili się znakomicie, a zadowolenie nie znikało z twarzy przedszkolaków. Radość, śmiech i głośny śpiew towarzyszyły dzieciom przez cały  dzień, który z pewnością pozostanie na długo w ich pamięci, bowiem jak mówił  Janusz Korczak  kiedy śmieje się dziecko, śmieje się cały świat.”

Subskrybuj
Powiadom o

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments