wiadomości

kino

kalendarz

pogoda

ogłoszenia

Odkomarzanie i odkleszczanie w Jaśle

Wyróżnione

Moje Jasło
Moje Jasło
Jasielski portal informacyjny. Poznaj Jasło z innej strony! Aktualne wydarzenia w Jaśle, ankiety, wywiady ze znanymi jaślanami, ogłoszenia, zdrowie i uroda.
- Reklama -

Parki, place zabaw, boiska sportowe, tereny rekreacyjne, zieleńce – w sumie ponad 30 ha powierzchni miasta zostanie poddanych dezynsekcji w celu pozbycia się uciążliwych kleszczy i komarów.

Miasto Jasło, tak jak i inne miasta w Polsce, w związku z dużą liczbą komarów planuje przeprowadzić akcję odkomarzania i odkleszczania. Akcja jest planowana w dwóch etapach: pierwszy w poniedziałek (17 czerwca) w godzinach wieczornych, drugi  po około 3 tygodniach. Przeprowadzenie akcji jest ściśle uzależnione od warunków pogodowych.

Do zabiegów użyte zostaną środki chemiczne, atestowane przez Ministerstwo Środowiska. Czas wykonywania (w porach późnowieczornych) pozwala na uniknięcie zabijania owadów pożytecznych. Zabiegi wykonane będą metodą zamgławiania i oprysku.

Miejsca, gdzie przeprowadzane zostaną opryski zostaną oznakowane. Prosimy mieszkańców o zachowanie ostrożności i niekorzystanie z tych miejsc podczas przeprowadzania akcji.

Ostatni raz akcja odkomarzania na terenie Miasta Jasła była przeprowadzona w 2010 r. po największej powodzi w naszym mieście. Wówczas była to akcja przeprowadzana metodą agrolotniczą w ramach usuwania skutków powodzi.

- Reklama -

Podobne artykuły

2 KOMENTARZE

Subskrybuj
Powiadom o

2 komentarzy
oceniany
najnowszy najstarszy
Inline Feedbacks
View all comments
Bożena
14 czerwca, 2019 14:02

A co z resztą miasta?!! Nie można wyjść z domu, odkomarzanie powinno objąć cały obszar Jasła. Co mi z tego, że oczyścicie boiska i place zabaw, co ze starszymi ludźmi, którzy nie mogą posiedzieć wieczorem na dworze?!

Beniek
14 czerwca, 2019 22:13

pozostałym będą rozdawać kocimiętkę, żeby se zasadzili 😉

- Reklama -

Ostatnie artykuły