wiadomości

kino

kalendarz

pogoda

ogłoszenia

Strona głównaAktualnościOdkomarzanie i odkleszczanie w Jaśle –drugi etap.

Odkomarzanie i odkleszczanie w Jaśle –drugi etap.

Urząd Miasta w Jaśle informuje, że w poniedziałek (8 lipca) w godzinach wieczornych zostanie przeprowadzony drugi etap odkomarzania i odkleszczania. Ponad 30 ha powierzchni miasta zostanie ponownie poddane dezynsekcji w celu pozbycia się uciążliwych kleszczy i komarów.

Do zabiegów użyte zostaną środki chemiczne, atestowane przez Ministerstwo Środowiska. Czas wykonywania (w porach późnowieczornych) pozwala na uniknięcie zabijania owadów pożytecznych. Zabiegi wykonane będą metodą zamgławiania i oprysku. Miejsca, gdzie przeprowadzane zostaną opryski, zostaną oznakowane. Prosimy mieszkańców o zachowanie ostrożności i nie korzystanie z tych miejsc podczas przeprowadzania akcji.

Przeprowadzenie akcji jest ściśle uzależnione od warunków pogodowych.

Moje Jasło
Moje Jasło
Jasielski portal informacyjny. Poznaj Jasło z innej strony! Aktualne wydarzenia w Jaśle, ankiety, wywiady ze znanymi jaślanami, ogłoszenia, zdrowie i uroda.

4 KOMENTARZE

Subskrybuj
Powiadom o

4 komentarzy
oceniany
najnowszy najstarszy
Inline Feedbacks
View all comments
andrzej
5 lipca, 2019 21:37

Dziękuję Panu Burmistrzowi za troskę i opiekę nad płatnikami podatku rolnego za nie zakwalifikowanie nas do ochrony przed komarami i kleszczami.” Z komarami pracuje się szybciej”.

Arcturus
7 lipca, 2019 22:12

Bezmyślni ludzie, przy okazji wytrujecie masę pszczół, trzmieli i innych pożytecznych owadów

Zoi
8 lipca, 2019 11:39
Odpowiedź na  Arcturus

Na tym portalu był już opisywany naturalny sposób na walkę z komarami. Trochę kreatywności i obejdzie się bez trucia ludzi i zwierząt.

mloda
8 lipca, 2019 11:31

Nie wiem jak jest z kleszczami, ale tych komarów nie ma obecnie tak znowu dużo. Czy ten kolejny oprysk chemiczny jest faktycznie potrzebny? Wtedy gdy nie dało się wyjść wieczorem z domu, to nie było robione nic.

Najnowsze artykuły