wiadomości

kino

kalendarz

pogoda

ogłoszenia

Oddanie placu budowy dla przebudowy drogi 1850R w miejscowościach Umieszcz i Glinik Polski

Wyróżnione

Moje Jasło
Moje Jasło
Jasielski portal informacyjny. Poznaj Jasło z innej strony! Aktualne wydarzenia w Jaśle, ankiety, wywiady ze znanymi jaślanami, ogłoszenia, zdrowie i uroda.
- Reklama -

W ubiegły piątek, 7 maja br., nastąpiło przekazanie placu budowy dla przebudowy drogi 1850R w miejscowościach Umieszcz i Glinik Polski.

Starosta Jasielski Adam Pawluś krótko przedstawił zakres prac zwracając uwagę, że realizacja zadania drogowego znacznie przyczyni się do zwiększenia bezpieczeństwa uczestników ruchu. Z kolei przebudowa przepustów rozwiąże problem ciągłego ich czyszczenia i zalewania sąsiednich posesji.

Fundusz się sprawdził, jest bardzo dobry! (…) Te inwestycje są po prostu dla ludzi

Poseł do Parlamentu Europejskiego Bogdan Rzońca

Starosta jasielski przypomniał, że to właśnie Pan Poseł do Parlamentu Europejskiego Bogdan Rzońca był sprawozdawcą i współtwórcą projektu ustawy o Funduszu Dróg Samorządowych (obecnie Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg), dzięki któremu udało się wykonać wiele dróg w powiecie jasielskim.

Posłowie którzy głosowali przeciw [Funduszowi Dróg Samorządowych – przypomnienie red.] teraz się wstydzą, bo ich koledzy samorządowcy wytykają im to. Więc warto być zawsze za. Jak się coś dobrego rodzi to trzeba czasem zostawić politykę (…) i widzieć to w jakim celu jakaś ustawa jest robiona. Fundusz się sprawdził, jest bardzo dobry! (…) Te inwestycje są po prostu dla ludzi. – mówił Poseł do Parlamentu Europejskiego Bogdan Rzońca.

O poprawę stanu drogi i budowę chodnika szczególnie zabiegał Etatowy Członek Zarządu Powiatu Jasielskiego Jan Muzyka, który podziękował za realizację tego zadania.  

Podziękowania w imieniu Gminy Tarnowiec złożył także p.o. Wójta Miłosz Leszkiewicz:

W imieniu Urzędu Gminy, Przewodniczącego Rady Gminy Tarnowiec dziękujemy za to zaangażowanie. Dziękujemy Panu Posłowi, Panu Staroście, całemu Zarządowi Powiatu, dziękujemy Radnym Gminy Tarnowiec, bo Rada Gminy Tarnowiec zabezpieczyła środki na realizację tej inwestycji.

Inwestycja bardzo ważna dla Gminy Tarnowiec, jest to bowiem jedyna droga która łączy praktycznie północną cześć gminy z południową, więc to inwestycja strategiczna (…) poprawi się przepustowość przejezdna i oczywiście bezpieczeństwo w ruchu drogowym.

Szczegóły techniczne inwestycji

Roboty obejmą przebudowę drogi powiatowej Nr 1850R Jasło – Łajsce – Zręcin  w km 7+510 – 9+ 379 (1,869 km) w miejscowościach Umieszcz i Glinik Polski, a w szczególności:

  1. Doprowadzenie nawierzchni drogi powiatowej Nr 1850R Jasło – Łajsce – Zręcin w km 7+510 – 9+068 (1,558 km)m do normatywnych parametrów drogi klasy Z (jezdnia 2x 3,0 m) wraz z budową chodnika dla [pieszych w km 7+510 – 7+904 (394 m) w miejscowości Umieszcz;
  2. Budowę chodnika dla pieszych w km 8+835 – 9+379 w miejscowości Glinik Polski (544 m);
  3. Przebudowę dwuokularowego 2xØ150 cm przepustu pod drogą w km 8+977 na Czarnym potoku, który dzięki zwiększeniu światła do normatywnych wielkości (konstrukcja żelbetonowa skrzynkowa o świetle 3,5×1,75 m) oraz przeprofilowaniu koryta cieku zapewni bezpieczny przepływ wód.

W spotkaniu uczestniczyli: Poseł do Parlamentu Europejskiego Bogdan Rzońca, Starosta Jasielski Adam Pawluś, Etatowy Członek Zarządu Powiatu Jasielskiego Jan Muzyka, Wiceprzewodniczący Rady Powiatu w Jaśle Józef Rosół, p.o. Wójta Gminy Tarnowiec Miłosz Leszkiewicz, Przewodniczący Rady Gminy Tarnowiec Jarosław Pękała, Radna Gminy Tarnowiec Maria Jerzyk, Radny Gminy Tarnowiec Tadeusz Giebułtowski, Dyrektor PZD w Jaśle Katarzyna Kaszowicz, Dyrektor Zarządu Zlewni w Jaśle Jerzy Żygłowicz, Sołtys wsi Glinik Polski Krzysztof Wiktorski, Inspektor w Wydziale Inwestycji SP w Jaśle Henryk Kosiek, Członek Zarządu Przedsiębiorstwa Robót Drogowo Mostowych w Jaśle Zbiegniew Brączyk oraz kierownik budowy Marcin Homlak.

- Reklama -

Podobne artykuły

2 KOMENTARZE

Subskrybuj
Powiadom o

2 komentarzy
oceniany
najnowszy najstarszy
Inline Feedbacks
View all comments
Kris
12 maja, 2021 01:11

Czy zadaniem europosła jest debatowanie na temat drogi powiatowej. Ja myślałem że Pan europoseł zapowiadał że jedzie do Brukseli żeby wywalczyć nam środki na ten jego słynny zbiornik Kąty-Myscowa a tu robi sobie PR za pieniądze na drogi powiatowe. Chyba szykuje się powrót do Sejmu i na lokalne podwórko.

Becia
13 maja, 2021 01:54

Żenada, 1.5 km drogi a parada większa niż na Boże Ciało. Takie inwestycje powinny być normą.

- Reklama -

Ostatnie artykuły