wiadomości

kino

kalendarz

pogoda

ogłoszenia

OC w Jaśle kosztuje niewiele, ale może być jeszcze tańsze. Sprawdź, jak obniżyć składkę ubezpieczeniową

Wyróżnione

Moje Jasło
Moje Jasło
Jasielski portal informacyjny. Poznaj Jasło z innej strony! Aktualne wydarzenia w Jaśle, ankiety, wywiady ze znanymi jaślanami, ogłoszenia, zdrowie i uroda.
- Reklama -

Na cenę OC wpływa wiele czynników, które są brane pod uwagę przez towarzystwa w trakcie kalkulacji składki. Należy do nich m.in. miejsce zamieszkania. Pod tym względem mieszkańcy Jasła mogą o sobie powiedzieć, że są szczęściarzami, bo w naszym regionie obowiązkowe polisy statystycznie należą do najtańszych. Nie znaczy to jednak, że nie mogą być jeszcze korzystniejsze. Przeczytaj, jak skutecznie obniżyć cenę OC.

Zbieraj zniżki poprzez bezszkodową jazdę

Najważniejszym aspektem dla towarzystwa jest zawsze ryzyko ubezpieczeniowe, jakie wiąże się z udzieleniem polisy danej osobie i określonemu autu. Analizując dziesiątki rozmaitych czynników odnoszących się zarówno do właściciela, jak i jego pojazdu, firmy z branży ubezpieczeniowej przypisują określony stopień ryzyka ubezpieczeniowego. Im on wyższy, tym droższe OC, dlatego warto robić, co się da, aby je zminimalizować. Bezszkodowa jazda jest na to jednym z najskuteczniejszych sposobów.

Właśnie brak stłuczek, kolizji czy wypadków jest pierwszym, podstawowym warunkiem, który należy spełnić, aby cieszyć się tanim ubezpieczeniem od odpowiedzialności cywilnej. Każde zdarzenie drogowe spowodowane przez kierowcę, w którego wyniku z jego polisy zostało wypłacone odszkodowanie osobom przez niego poszkodowanym, oznacza wyższą składkę OC w przyszłym roku.

Kontynuuj polisę przez kilka lat

Uzyskanie niskiej ceny komunikacyjnego ubezpieczenia od odpowiedzialności cywilnej to proces, który trwa co najmniej kilka lat. Tu nie ma dróg na skróty – trzeba swoje przeczekać, aż uda się wypracować pełne zniżki. Zakładając, że w tym okresie nie spowodujesz żadnych szkód w ruchu drogowym, maksymalna osiągnięta przez Ciebie wartość zniżek wyniesie 60%. Każda szkoda oznacza zaś utratę ich części, przy czym im więcej szkód w krótkim odstępie czasowym (do 3-5 lat), tym większa utrata uzyskanych wcześniej upustów ubezpieczeniowych.

Znajdź ofertę polisy z najniższą składką

Warto wiedzieć, że nawet mając pełne zniżki ubezpieczeniowe za bezszkodową jazdę, OC w niektórych firmach i tak może być bardzo drogie. Właśnie tak wygląda ten rynek – ceny są bardzo mocno rozstrzelone, mimo że produkt pozostaje zawsze jednakowy. Wszystkie towarzystwa mają obowiązek sprzedawania polisy od odpowiedzialności cywilnej dokładnie w takiej formie, w jakiej wskazuje ustawa. To powoduje, że jedynym czynnikiem różnicującym poszczególne oferty staje się właśnie cena.

Sytuacja wygląda identycznie niezależnie od tego, czy interesuje Cię ubezpieczenie OC do Chorwacji, czy zamierzasz poruszać się autem tylko po polskich drogach. Dlatego niezwykle istotną kwestią jest umiejętne poszukiwanie najtańszej polisy. Gdzie ją znaleźć? Albo samodzielnie przez internet, albo z pomocą agenta ubezpieczeniowego. W Jaśle i okolicach działa wielu takich fachowców.

Opłać składkę w całości od razu po kupnie

Wiele towarzystw daje możliwość rozłożenia OC na raty. Dotyczy to oczywiście wyłącznie standardowych polis wykupywanych na rok, ponieważ istnieją też specjalne ubezpieczenia wygasające po miesiącu – więcej o nich dowiesz się na stronie https://kalkulator-oc-ac.auto.pl/ubezpieczenie-oc-na-miesiac-pzu/. Z czysto finansowego punktu widzenia rozłożenie składki na raty nie jest jednak opłacalnym rozwiązaniem, bo generuje ponadnormatywne koszty. Z tego tytułu towarzystwa pobierają bowiem dodatkowe opłaty w wysokości ok. 5-10% podstawowej stawki.

Uważaj na mandaty i punkty karne

Okazuje się, że nie tylko szkody drogowe, ale również mandaty, a ściślej rzecz biorąc – punkty karne mogą oznaczać droższe OC. Obecnie towarzystwa mogą sprawdzać, ile punktów ma kierowca i od tego uzależniać cenę ubezpieczenia. Jak nietrudno się domyślać, więcej za obowiązkową polisę płacą osoby, które uzbierały dużo punktów karnych.

Jednocześnie trzeba zaznaczyć, że nie każda firma korzysta z tego prawa – niektóre towarzystwa nie zwracają uwagi na punkty karne. Jeżeli więc w krótkim czasie nałożono ich na Ciebie dużo, a Twój ubezpieczyciel uwzględnia ten fakt, być może właściwym wyjściem będzie zmiana firmy. Dowiedz się więcej na ten temat na stronie https://kalkulator-oc-ac.auto.pl/zmiana-ubezpieczyciela/.

Uwzględnij koszt ubezpieczenia przy zakupie samochodu

Jeśli jeszcze nie masz swojego auta i dopiero się zastanawiasz, co kupić, pamiętaj, że od tej decyzji zależy też cena OC. Szczególnie istotne znaczenie w tym kontekście ma silnik, ponieważ wraz ze wzrostem jego pojemności zwiększa się składka ubezpieczeniowa.

- Reklama -

Podobne artykuły

- Reklama -

Ostatnie artykuły