wiadomości

kino

kalendarz

pogoda

ogłoszenia

OC tanie jak w Jaśle – tutaj płaci się najmniej za polisę

Wyróżnione

Moje Jasło
Moje Jasło
Jasielski portal informacyjny. Poznaj Jasło z innej strony! Aktualne wydarzenia w Jaśle, ankiety, wywiady ze znanymi jaślanami, ogłoszenia, zdrowie i uroda.
- Reklama -

Kierowcy z Jasła znajdują się w uprzywilejowanej sytuacji pod względem cen obowiązkowego ubezpieczenia OC. Gdy porówna się stawki w podkarpackim mieście z przeciętnymi stawkami w innych miejscowościach w Polsce, wyraźnie widać różnice na korzyść Jasła. Przyjrzyjmy się bliżej tej kwestii.

Dlaczego miejsce zamieszkania wpływa na cenę OC?

Wyliczając składkę dla każdego kierowcy, towarzystwa ubezpieczeniowe biorą pod uwagę wiele czynników, które składają się na cenę obowiązkowej polisy, jak np. marka pojazdu – przykładowo, OC Toyoty Yaris jest znacznie tańsze niż BMW 630i. Wśród kluczowych zmiennych wpływających na wysokość składki znajduje się też miejsce zamieszkania. Obszar, po którym kierowca będzie się w głównej mierze poruszał samochodem, interesuje każdego ubezpieczyciela. Dlaczego?

Powodów jest prosty: ponieważ miejsce zamieszkania kierowcy określa ryzyko ubezpieczeniowe związane z udziałem auta w zdarzeniu drogowym. Wiedząc, że w danym mieście istnieje wysokie ryzyko stłuczki czy kolizji, towarzystwa wyliczają wyższą składkę dla mieszkających w nim kierowców. I odwrotnie – w przypadku miejscowości o niewielkim natężeniu ruchu, gdzie prawdopodobieństwo zdarzeń drogowych jest znacznie mniejsze, również za ubezpieczenie Volkswagena, Toyoty, Mazdy, BMW i każdego innego auta płaci się mniej. Jak sytuacja wygląda w Jaśle?

Jak porównywać i wyliczać ceny OC

Aby udzielić obiektywnej i rzetelnej odpowiedzi dotyczącej średnich cen OC w Jaśle, należy przyjąć odpowiednią metodologię. Najlepszym rozwiązaniem jest wyliczenie składki w Jaśle i kilku wybranych miejscowościach z innych regionów w kraju dla jednego kierowcy. Manipulując wyłącznie jedną zmienną, jaką jest miejsce zamieszkania, można sprawdzić, w jakim stopniu wpływa ona na stawkę płaconą przez kierowcę. Do przeprowadzenia wyliczenia wykorzystaliśmy porównywarkę ubezpieczeniową dostępną pod adresem https://kalkulator-oc-ac.auto.pl/ubezpieczenie-oc/.

Dla celów naszego porównania posłużyliśmy się przykładem czterdziestoletniego kierowcy – żonatego, z dwójką dzieci, który prawo jazdy ma od 15 lat, OC wykupuje bez przerwy od 5 lat i nie ma na koncie żadnej szkody. Interesuje go polisa dla dziesięcioletniego Opla Astra z silnikiem benzynowym o pojemności 1,4 l i przebiegiem ok. 120 000 km. Wszystkie te i inne niezbędne do kalkulacji dane wprowadziliśmy do formularza porównywarki https://kalkulator-oc-ac.auto.pl/, po czym to samo wyliczenie wykonaliśmy dla Jasła i kilku innych miast o podobnym zaludnieniu, aby zestawić ceny. Wyniki potwierdziły przypuszczenia.

Niskie ceny OC w Jaśle

Zgodnie z uzyskanymi wynikami, OC w Jaśle dla naszego kierowcy kosztowałoby co najmniej 366 zł, podczas gdy w Czechowicach-Dziedzicach 426 zł, Kraśniku 376 zł, Olkuszu 372 zł, Ostródzie 434 zł, a w Sopocie aż 662 zł. Jasło należy zatem do zdecydowanie tanich miast, jeżeli weźmiemy pod uwagę ceny ubezpieczenia obowiązkowego dla wszystkich samochodów zarejestrowanych w naszym kraju. Należy jednak pamiętać, że podane kwoty odnoszą się do konkretnego kierowcy, który z uwagi na długą historię ubezpieczeniową i sytuację osobistą może liczyć na korzystne propozycje. Zupełnie inne ceny będą obowiązywać np. dla osób młodych w wieku poniżej 25 lat, które wykupują pierwsze OC w życiu.

Przy okazji poszukiwania polisy od odpowiedzialności cywilnej warto rozważyć dodatkowo inne ubezpieczenia, np. autocasco lub jego bardziej okrojoną i tańszą wersję – minicasco. Wiele przydatnych informacji na temat mini AC znajdziesz pod adresem https://kalkulator-oc-ac.auto.pl/ranking-minicasco-wybierz-najlepsza-polise/.

- Reklama -

Podobne artykuły

- Reklama -

Ostatnie artykuły