wiadomości

kino

kalendarz

pogoda

ogłoszenia

Obywatelskie zatrzymanie włamywacza

Wyróżnione

Moje Jasło
Moje Jasło
Jasielski portal informacyjny. Poznaj Jasło z innej strony! Aktualne wydarzenia w Jaśle, ankiety, wywiady ze znanymi jaślanami, ogłoszenia, zdrowie i uroda.
- Reklama -

Dwaj mieszkańcy Jasła wykazali się wzorową obywatelską postawą zatrzymując mężczyznę, który włamał się do sklepu spożywczego w Jaśle i ukradł alkohol. Ujęty przez nich 35-letni jaślanin trafił do policyjnego aresztu i usłyszał zarzut kradzieży z włamaniem. Za popełnione przestępstwo odpowie przed sądem.

Do tego niecodziennego zdarzenia doszło w miniony czwartek, około godziny 22. Do jednego ze sklepów w Jaśle przy ul. Czackiego włamał się mężczyzna. Sprawca wybił szybę witryny sklepowej i ukradł z wnętrza butelkę alkoholu, po czym próbował uciec. Na szczęście w pobliżu byli dwaj mieszkańcy Jasła w wieku 26 i 33 lat, którzy widzieli całe zdarzenie. Mężczyźni bez wahania podjęli pościg i zatrzymali włamywacza przytrzymując go do czasu przybycia patrolu policji.

Sprawcą kradzieży z włamaniem okazał się 35-letni mieszkaniec Jasła. Mężczyzna był pijany, miał 1,8 promila alkoholu w organizmie. Policjanci zatrzymali go w policyjnym areszcie.

35-latek usłyszał zarzut kradzieży z włamaniem. Przyznał się do popełnionego przestępstwa zagrożonego karą do 10 lat pozbawienia wolności. Niebawem o jego losie zadecyduje sąd.

Słowa uznania należą się 26 i 33- latkowi, którzy wykazali się wzorową obywatelską postawą.

ŹródłoKPP Jasło
- Reklama -

Podobne artykuły

Subskrybuj
Powiadom o

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
- Reklama -

Ostatnie artykuły