wiadomości

kino

kalendarz

pogoda

ogłoszenia

Obywatelskie zatrzymanie nietrzeźwego kierowcy w Jaśle

Wyróżnione

Moje Jasło
Moje Jasło
Jasielski portal informacyjny. Poznaj Jasło z innej strony! Aktualne wydarzenia w Jaśle, ankiety, wywiady ze znanymi jaślanami, ogłoszenia, zdrowie i uroda.
- Reklama -

Dużą odpowiedzialnością wykazał się mieszkaniec Jasła, który wczoraj uniemożliwił dalszą jazdę nietrzeźwemu kierowcy. Mężczyzna zabrał kluczyki kierującemu osobowym peugeotem i powiadomił Policję. Nieodpowiedzialny kierowca miał blisko 3,5 promila alkoholu w organizmie.

Do obywatelskiego zatrzymania doszło wczoraj na ulicy Wojska Polskiego w Jaśle. Po godzinie 20, dyżurny jasielskiej komendy został poinformowany o ujęciu nietrzeźwego kierującego. Na miejsce zdarzenia zostali skierowani funkcjonariusze. Od wskazanego mężczyzny czuć było alkohol. Podczas badania trzeźwości okazało się, że 35-latek miał 3,4 promila alkoholu w organizmie.

Policjanci ustalili, że mężczyzna chwilę wcześniej jechał osobowym peugeotem ulicą Szkolną, 3-go Maja w kierunku ulicy Św. Jana z Dukli. Już tam jego styl jazdy wzbudzał podejrzenia. Jadący za nim 54-letni mieszkaniec Jasła zauważył, że mężczyzna nie mógł utrzymać prostego toru jazdy. W obawie o bezpieczeństwo innych uczestników ruchu, 54-latek zabrał kierowcy kluczyki w momencie kiedy ten zatrzymał się na ul. Wojska Polskiego przed przejazdem kolejowym. 

Dzięki szybkiej i zdecydowanej reakcji nie doszło do tragedii. Zatrzymany przez policjantów nietrzeźwy kierowca stracił prawo jazdy. Wkrótce za swoje czyny odpowie przed sądem.

Policjanci przypominają, że nietrzeźwi kierowcy stanowią zagrożenie dla wszystkich uczestników ruchu drogowego. Dlatego też reagujmy na tego typu przypadki. Zadbajmy o bezpieczeństwo swoje i innych. Każdy z nas w sposób anonimowy może powiadomić najbliższą jednostkę Policji, o takim fakcie. Policjanci sprawdzą każdy sygnał.

ŹródłoKPP Jasło
- Reklama -

Podobne artykuły

3 KOMENTARZE

Subskrybuj
Powiadom o

3 komentarzy
oceniany
najnowszy najstarszy
Inline Feedbacks
View all comments
???
2 stycznia, 2020 20:22

Peugeot nie peugeot

???
5 stycznia, 2020 17:43

A w Jasle nie ma ulicy 3-go Maja.

- Reklama -

Ostatnie artykuły