Nowy zakład produkcyjny powstaje w Jaśle

0
Kronospan Jasło

Nowy zakład firmy Kronospan powstaje na terenie dawnego Zakładu Płyt Wiórowych w Jaśle. Kronoflooring LVT Sp. z o.o. będzie produkował panele podłogowe PVC w nowej technologii SPC. Docelowo zakład ma produkować około 10 mln metrów kwadratowych paneli podłogowych rocznie. Klientem mają być głownie rynki europejskie i rynek amerykański. Inwestycja opiewa na około 100 mln euro, a firma planuje zatrudnić w najbliższym okresie do 250 pracowników.

Zakład Kronofooring LVT Sp.z o.o. będzie produkował panele PVC, czyli będzie stosował technologię znaną od lat, między innymi ze spółki Gamrat.

Są to najnowsze rozwiązania technologiczne, a cała inwestycja została określona jako niskoemisyjna, albo praktycznie z żadną emisją.

Produkcja odbywać się będzie w tak zwanym układzie zamkniętym. Wszystkie odpady produkcyjne będą trafiały z powrotem jako surowiec produkcyjny – zapewnia dyrektor spółki Robert Laska, podkreślając jednocześnie, że  instalacje wodna i olejowa również są w obiegu zamkniętym, a produkcja określna jest jako bezzapachowa.

Panele będą produkowane głownie z surowców naturalnych, a produkcja będzie odbywać się w systemie czterobrygadowym. Obecnie już zostało zatrudnionych 60 nowych pracowników, którzy szkolą się w innych zakładach firmy Kronospan, tak by w momencie uruchomienia zakład już posiadał wykwalifikowaną kadrę.

Jesteśmy w Jaśle dlatego, że kupiliśmy ten zakład kilka lat temu po dawnym Zakładzie Płyt Wiórowych i jako grupa poczuwaliśmy się do odpowiedzialności rozwoju tego zakładu, który tu wcześniej funkcjonował. Chcieliśmy odtworzyć miejsca pracy i wielu pracowników powraca do nas. Poza tym Jasło w Polsce znane jest z PVC i znane także z dobrej jakości w tej dziedzinie – zaznaczał dyrektor R. Laska.

Zakład obecnie przechodzi całkowitą rewitalizację. Wymieniane są instalacje elektryczna, wodna, tryskaczowa, membranowa, montowane są nowe posadzki. Już zainstalowane są dwie linie produkcyjne, które mają zostać uruchomione w najbliższym czasie.

Firma chce również uczestniczyć w życiu społecznym i kulturalnym Jasła i okolic. W tej chwili prowadzi rozmowy z wyższymi uczelniami z Jasła i Krosna. Planuje wspólnie akcje i działania z urzędem miasta i starostwem.

Osoby zainteresowane podjęciem pracy w nowo powstającym zakładzie, który ma zostać uruchomiony pod koniec przyszłego roku, powinne kontaktować się z przedstawicielami firmy (ogłoszenia w urzędzie pracy, kontakt również na ul. Przemysłowej 10 w Jaśle).

Źródło: Urząd Miasta w Jaśle

Subskrybuj
Powiadom o

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments