wiadomości

kino

kalendarz

pogoda

ogłoszenia

Nowe ścieżki ekologiczne w Ogródku Jordanowskim. Tablice zdemolowano w tym samym dniu, w którym zostały zamontowane

Wyróżnione

Moje Jasło
Moje Jasło
Jasielski portal informacyjny. Poznaj Jasło z innej strony! Aktualne wydarzenia w Jaśle, ankiety, wywiady ze znanymi jaślanami, ogłoszenia, zdrowie i uroda.
- Reklama -

W Ogródku Jordanowskim powstały trzy nowe ścieżki edukacyjno-ekologiczne, które zrealizowane zostały w ramach projektu „Rewitalizacja Miasta Jasła w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego”. Niestety jeszcze mieszkańcy nie zdążyli się z nimi zapoznać, a już niektóre elementy zostały zniszczone przez wandali.

Ścieżki edukacyjno-przyrodnicze w Ogródku poprowadzone zostały po istniejących utwardzonych alejkach. Każda z nich, ze względu na długość i tematykę, jest dedykowana innej wiekowo grupie odbiorców. Ich głównym zadaniem jest popularyzowanie wiedzy biologicznej, ukazanie tych gatunków, które próbują przetrwać w pobliżu człowieka oraz tych, które zrezygnowały z życia w naturalnych warunkach i na stałe towarzyszą osadom ludzkim.

W ramach prac wykonano również kilkadziesiąt tablic gatunkowych opisujących znajdujące się na Jordanie rośliny, domki dla motyli, tablice edukacyjne (m.in. leśne rekordy, polskie motyle, budowa lasu, rośliny runa leśnego). Najmłodsi mogą również pouczyć się dendrologii, posłuchać ptasiego radia, a także skorzystać z mini skoczni terenowej.

Wartość całego zadania, którego wykonawcą była firma Mentor sp.j., to 213 tys. zł.

Tablice przy nowych ścieżkach zostały uszkodzone jeszcze w tym samym dniu, w którym zostały zamontowane. Zostawiamy to bez komentarza. Przypominamy, że za naprawę uszkodzeń i zniszczeń zapłacimy my wszyscy!

- Reklama -

Podobne artykuły

1 KOMENTARZ

Subskrybuj
Powiadom o

1 Komentarz
oceniany
najnowszy najstarszy
Inline Feedbacks
View all comments
Jprdle
18 listopada, 2021 00:12

Do wojska zasadniczego i fala!
Przez mięśnie do rozumu!

Może było by mniej kretynów.

- Reklama -

Ostatnie artykuły